Cilt Lekelerine Karşı Doğal Çözümler

Sağlık

Cilt lekesi problemi bir çok insanın farklı zamanda karşılaştıkları ve gebekde duş etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Bu makalemizde vücudunuzda oluşan cilt lekelerine karşı evde kolay ve basit bir şekilde hazırlayacabileceğiniz doğal cilt lekesi maskelerinde ve tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz.

Aşağıda anlatmış olduğumuz maske tariflerini kullanmadan önce herşeyin başının temizlik olduğunu hatırlatır ve uygulama öncesi banyo yapmanızı hiç olmazsa ilgili bölgeyi ılık su yardımıyla temizlemenizi tavsiye ediyoruz.
Cilt lekelerine karşı maske-1:

Limon sadece cilt lekelerinde değil bir çok farklı türden lekelerinden kurtulmada oldukça etkilidir. İçerisinde bulundurduğu asit sayesinde leke olmasına sebep olan kavramları ortadan kaldırmaktadır. Bu maske için bis adet limonun kabuklarını rende yardımıyla ince ince rendeleyiniz. Sonrasında bu kabuklarını yumurta akı ile krem şekline gelene kadar iyice karıştırın. Oluşturmuş olduğunuz bu kremi ilgili bölgede 1 saat süre ile uygulayın. Sonrasında duş alabilirsiniz.
Cilt lekelerine karşı maske-2:

Kil toprağı bir çok cilt bakımı yöntemlerinde kullanılmakta olan bir maddedir. Bu maskemizde kil toprağı ile havuç suyunu birbiri ile karıştırın. Havuç suyunu da nasıl sıkacağım diye aklınıza bir sru gelebilir, burada imdadımıza katı meyva sıkacağı makineleri iyetişiyor. bu makineler ile kolay ve basitse her türlü katı meyve ve sebzenin suyunu elde edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu karışıma daha sonrasında zeytinyağı ekleyiniz. Bu üçlü karışımı leke probleminden kurtulana kadar ara ara kullanabilirsiniz.
Cilt lekelerine karşı maske-3:

Cilt lekelerine karşı limon ve suyunun çok iyi geldiği bilinmektedir. Bu sebeple genelde maskeler hazırlanırken limon dahil edilmektedir. Bu maskemizde ise limon suyu ile elma suyunu birbiri ile karıştırıyoruz. Sonrasında süt ile beraber zeytinyağını ekliyoruz. Sonrasında kaynatarak sonrasında beklemeye ve soğumaya bırakıyoruz. Soğuduğundan ise cildinizde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.