Cilt Sağlığınızı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?

Güzellik

Cilt Sağlığınızı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?
Erken yaşta kullanılmaya başlanan kozmetik ürünler ilerleyen dönemlerde akne ve cilt bozukluklarına neden oluyor. Bu bağlamda sağlıklı bir cilt için atılması gereken en önemli adımlar; cilt tipine uygun doğal bakım ürünleri kullanarak cildin düzenli olarak temizlenmesi ve nemlendirilmesi…

Cildin gün içerisinde biriken kir ve yağlanmalardan arındırılması, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmada büyük önem taşıyor. Günlük cilt bakımı yapılmadığı takdirde ciltte ölü hücreler daha fazla birikiyor ve kadınların korkulu rüyası siyah noktalarda artış görülüyor. Bu da cildin daha erken kırışmasına ve zamanla elastikliğini kaybederek matlaşmasına yol açabiliyor.

Son dönemlerde etkili ve pratik kullanımından dolayı cilt ve makyaj temizlemede köpüren formların yerini alan misel sular doğal cilt bakımı ve makyaj temizliğinde kadınlara büyük kolaylık sağlıyor. Misel suların içinde yüzey aktif madde olarak adlandırılan moleküller bulunuyor. Bu moleküller, suyu seven ve yağı seven olarak iki fazlı oluyor. Bu uçlar, hassas ve güçlü bir çekim oluşturuyor. Suyu seven uçlar pamuğa tutunurken, yağı seven uçlar yağ bazlı makyaj, kir ve toz gibi maddeleri misel forma hapsederek ciltte hassas ve etkili hijyen sağlıyor. İçeriğinde bulunan zengin mineral kaynaklı termal su ile cildin nem dengesini koruyan ve cildi canlandıran misel sular, tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Misel su ile doğal cilt temizliği kolaylaşıyor

Doğal cilt ve makyaj temizliği için “Biota labaratuvarlarında geliştirilen doğal içerikli Biota 59 Elements Misel Su, yoğun makyajlı cildi dahi kolay ve etkili bir şekilde temizliyor diyen Prof. Dr. Murat Türkoğlu, “Cilt için gerekli mineralleri sağlayarak cildin nemlenmesini ve daima tazeliğini korumasına yardımcı oluyor. Sodyum bikarbonat ( özellikle kabartma tozu olarak kullanılan madde) ve silisyumlu termal sular (doğada oksijenden sonra en bol bulunan element) cilt bariyer onarımını sağladığı gibi bazı kozmetik ürünlerinin neden olduğu deri tahrişine karşı cilt toleransını artırmaya yardımcı oluyor. Hassas cilt tiplerine uygun olarak üretilen ürün, alerjik reaksiyon oluşturmaması adına parfüm, paraben, alkol, renklendirici de içermiyor. Cilt pH’ ına uygun, doğada kolay çözünebilen ve Ecocert sertifikasına *(T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları alanlarında kontrol ve sertifikasyon hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiş, TURKAK tarafından akredite edilmiş bir kuruluştur.) sahip olan misel su; gün sonunda cilt yorgunluğunu gidererek cildi rahatlatıyor. Sabahları cildi temizlemek ve gün sonunda makyaj temizliği için güvenle kullanıldığı gibi durulama işlemi de gerektirmiyor” şeklinde konuştu.

Cildin doğal nemlendiricisi termal sular

Misel suların yüksek mineralli termal su içeriğiyle sadece cilt veya makyaj temizleyici değil aynı zamanda cilt bakımına destekleyici olduğunu belirten Biota 59 Elements Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu, “Termal sular, bakteri içermeyen saf sular olduğu gibi sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, bakır ve çinko açısından da zengin. Bu mineraller ve elementler, derinin doğal nemlendirici faktörlerinden olduğu gibi antioksidan etki sağlıyor. Bundan dolayı hassas ciltlerde dahi güvenli kullanım sunuyor. Cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olduğu gibi cildi koruma altına alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.