Cilt Sıkılaştırıcı Yöntemler

Güzellik

Beauty and green leaves
Görünüşümüzü sağlayan, organlarımızın bir arada tutulmasını ve dış etkilere karşı koruyucu bir önem arz eden şüphesiz insanoğlunun en önemli organlarından birisi cildimizdir. Bu makalemizde genelde yaşlanma sonucu oluştuğu düşünülen kırışıkları sıkılaştırıcı yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Atacağınız uygun adamlarla cildinizin esnekliğini tekrar yakalayabilirsiniz.

Zaman ilerledikçe, yaşlanma dediğimiz dönemlerde artık cildimiz eski esnekliğini ve gerginliğini kaybederek kırışmaya başlar. Sadece yaşlanmak cildin esnemesine ve buruşmasını sağlamaz. Protein kolajen eksikliğinde de bu durumlar oluşabilmektedir. Cildin daha uzun süre sağlıklı kalması için bayanlar cilt kremleri ve nemlendirici gibi kimyevi madde içeren ürünler kullanmaktadır. Tüm ilaçların asıl kaynağı olan doğadan faydalanmak yerine kimyasal ürünlerden faydalanmak sizce de saçma gelmiyor mu?

Örneğin; kayısı, yüzdeki sivilceleri gidermekte oldukça etkili, papatya da, cilt yaralarının iyileşme sürecini hızlandırmaktadır ve cildi besleyici görev üstlenmektedir. Bu sebeple bu makalemizde cildinizi uzun yıllar sağlıklı, gergin ve kırışıklara karşı dirençli olması için evde basit uygulamalar ile yapabileceğiniz yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Bu cilt gerginleştirici uygulamalar ile yıllara meydan okuyabileceksiniz.

Gençleşmek için büyülü iksir ısırgan otu
Isırgan otunun içerisinde bulunan yağda AHA ve ALA ismi verilen önemli mineraller bulunmaktadır. Bu sebeple cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerinde bu maddelerden ve bu bitkiden faydalanmaktadır. Hatta ısırgan otu yağına gençlik yağı da denildiğini söyleyebiliriz. Bu yağı doğrudan krem gibi de kullanabilirsiniz.

Sivilce Önleyici Soya
Tam bir sivilce düşmanıdır. Buradan gençlerimize duyurulur. Yapısında bulunan östrojen maddesi ile akne ve sivilce oluşumundan ve tedavisinde etkilidir. Ayrıca içerisinde cildin nemli kalmasını sağlayan E vitaminide bulunmaktadır.

Eskilerin kullandığı bir numaralı ilaç Biberiye
Eski insanlarımızı cilt bakımlarını yaparken hep biberiyeden faydalanırdı. Ayrıca sivilcelere de iyi gelen biberiye cilde esnekliğini arttırır ve cildinizin daha gergin olmasını sağlar. Uygulaması da şu şekilde gerçekleşmektedir. Yaklaşık 5 su bardağı suya biberiye ve kekik yağından 2 çorba kaşığı ekleyin. Daha sonra bu karışımı cildinize istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz.

Kirpik Uzaması için Hint Yağı
Kakao yağı ve hint yağı kirpik uzamasını hızlandırmaktadır. Bunun için bir su bardağı suyu kaynattıktan sonra içerisinde bir çay kaşığı hint ve kakao yağını ekleyip karıştırın. Bu kısma dikkat edin çünkü yanlış anlama mahal vermeyelim. Bu karıştırmış olduğunuz karışımı bir kab içerisinde başka bir içi su dolu kap içerisine koyarak ısıtın ve krem haline getirin. Bu karışım soğudu zaman geceleri yatmadan önce 2 hafta boyunca kirpiklerinize sürebilirsiniz.

Yulaf ile cildinizi temizleyin
Cilt temizlğinde yulafın önemini büyüktür. Siyah noktalar başta olmak üzere derin ve köklü bir temizlik sağlar. Gözeneklerin açılmasında etkilidir. Cildi çabuk yağlanan kişilerin yağlanmasını engellemektedir. Kullanım şekli; pişirmiş olduğunuz yulafları süzdükten sonra içi geniş bir kabın içerisinde ezmeniz gerekmektedir. Ezdiğiniz yulafları sorunlu olan cildinizin bölgesine 10 dk süre ile uygulayın ve sonra su ile yıkayın.

Cildiniz ışıl ışıl ışıldasın
Adaçayı kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Cilt hücrelerinin yenilenmesinde ve esnekliğini kazanmada etkilidir. Nane ise cildinize canlılık ve parlaklık vermektedir. Üzüm çekirdeği yaşlılık lekeleri dediğimiz lekelerin giderilmesinde önemli rol oynuyor. Bu bitkileri kullanarakta cilt bakımı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.