Ciltteki Kırmızı Lekeleri Geçiren Maske

Güzellik

ispanak-maskesi
Deri içerisinde bulunan damarlarının genişlemesinden dolayı kanın o bölgeye fazlaca toplanarak kırmızı renk vermesi olayıdır. Tıp dilinde deri deformasyonuna bağlı deri lezyonunu adı verilmektedir. Bu makalemizde bazı kişilerde sıklıkla görülen kırmızı lekelerin oluşmasından ve bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Ciltteki Kırmızı lekeler bazen doğuştan geleblmekte, bazen de sonradan ortaya çıkabilmektedir. Doğuştan gelen lekeler damarsal olmakla birlikte kalıtımsaldır. Bu lekelerden bir kısmı çocukluk döneminde kaybolurken bazıları da çocukla birlikte büyüyebilmektedir. Genelde gençlerde görülen ciltteki kırmızı lekeler önce tek bir adet olarak çıkar daha sonrasında hızla çoğalabilmektedir. Aşağıdaki bitkisel yöntemler sayesinde cildinizdeki kırmızı lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

1-Maske
Gerekli Malzemeler
1 adet salatalık
1 tutam kadar maydonoz
1 adet yumurtanın beyazı
bulabilirseniz 1 çiçek kadar gül yaprağı
5 adet mantar
son olarakta bir avuç kadar civanperçemi ve menekşe bitkisi

Yapılışı
Önce maydonoz ve salatalığı dilimleyin. Sonrasında içerisine kyılmış mantar ilave edilerek pişirin ve süzün. Süzme işlemine başlamadan hemen önce gül yaprakları eklemeyi unutmayın. Burada süzmüş olduğunuz su değil geri kalan posa dediğimiz karışım önemlidir. Geceleri yatmadan hemen önce kırmızı lekelerinizin olduğu yere sürebilirsiniz.

2-Maske
Mantar ve salatalığı ezin. Daha sonra bunlara civanperçemi ilave ederek krem yapana kadar karıştırın. Bulabilirseniz hindistan cevizi sütü de eklerseniz daha güzel olur. Sonrasında bu karışımı kırmızı lekelerinize sürünüz.

3.Maske
Salatalık, gül yaprağı ve maydonuzu birbiri ile karıştırarak iyice ezin. Krem haline getirmiş olduğunuz bu karışımı geceleri yatmadan önce kırmızı leke gördünüz bölgelere sürünüz.

4.Maske
Atkestanesi teker teker ezilere un haline getirilir. Sonrasında üzerine 1 tatlı kaşığı badem yağı eklenerek birbiri ile karıştırılır. Bu maskeyi kullanmadan önce yüzünüzü yıkayın kırmızı lekelerin olduğu yerlere sürerek 30 dakika süre ile bekleyin. Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işleme devam 2 hafta devam ettiğinizde kırmızı lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.