Cinsel İlişki Ne Sıklıkla Olmalı?

Yaşam

Cinsel İlişki Ne Sıklıkla Olmalı?
Çiftlerin en çok sordukları sorulardan birisi. Cinsel ilişki ne sıklıkla olmalı? Bu sorunun yanıtı aslında kişiden kişiye çeşitli etkenler dikkate alınarak verilebilir. Ancak genel itibari ile insanları son derece rahatlatan bir GEREKSİNİM olarak niteleyebileceğimiz için olaya biraz daha kişisel ve bilimsel olarak yaklaşmamız, doğru bilgiler vermemiz gerekiyor.

Seksolog uzmanlar, bu anlamda bizler için birçok önemli bilgi veriyorlar. Hal böyle olunca bizlerde sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve en doğru adımları atmanıza yardımcı olma amacı içerisinde olacağız.

Evliliklerde Cinsel İlişki Ne Sıklıkla Olmalı?

Şimdi bu anlamda sunulan en net bilgileri biraz daha derinlemesine inceleyelim.

  1. İş hayatı, cinsel hayatı ciddi anlamda olumsuz etkileyen önemli bir etken. Dolayısı ile iş hayatı ile alakadar olunduğu kadar cinsel hayat ile de alakalı olunmalı.
  2. Uzmanlar, genel itibari ile haftada 2 kere cinsel ilişkiye girmenin normal olduğunu belirtir. Ülkemiz standartlarında genellikle bu rakam 3 – 4 olabilir. İdeal rakam budur. Aşırısı da zaman içerisinde sağlıksal problemlere neden olabilir.
  3. Cinsel yaşamın bittiği ilişkilerin zaman içerisinde çatırdadığı ve noktalandığı kanıtlanmış bir gerçek. Bu neden dolayısı ile cinsel hayatı geri plana atmamak, cinsel sağlık konusunda da tutucu olmak gerekir.
  4. Cinsellikte sürekli aynı şeyler, rutinlik aslında sıkıcılık yaratabilecek başlıca unsurlar arasında. Bu neden dolayısı ile farklılıklardan kaçmamak gerek. Fantezi sınıfına dahi girmek ideal hale gelebilir.
  5. Orgazm önemlidir. Erkekler için bu durum kolay olabilir ama kadın fizyolojisi gereği ereksiyon biraz daha farklıdır. Bu nedenle bencillikten ziyade ortak zevkler için cinsel ilişkiye girilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.