Cinselliğin Hayatınıza Kattığı Faydalar

Yaşam

cinselligin-faydalari
Mutlu ve sağlıklı bir ilişkide bulunan bu unsurların hepsinin bir arada bulunduğu cinsellik, ilişkilerin sağlam kalmasını sağlamanın yanı sıra insan vücuduna birçok faydası bulunuyor. Uzmanlar düzenli cinsel birlikteliğin faydalarını şöyle sıraladı;

Kilo alımını engelliyor 
Yarım saatlik bir yatak odası keyfi ile 200 – 250 kalori yakarak kilo verebilirsiniz.

Kalp – damar sağlığını koruyor
Belfast Queen’s Üniversitesi’nde 1000 erkek denek üzerinde yapılan çalışmanın sonuçlarına göre haftada üç veya daha fazla birliktelikte bulunan erkeklerde kalp krizi risklerinin yarı yarıya azaldığı görülmüştür.

Felç olma riskini azaltıyor
Yine aynı çalışmanın sonuçlarından biri de düzenli ilişkinin kadın ve erkeklerin inme (felç) risklerini azalttığıdır.

Uykusuzluk probleminizi gideriyor 
Cinsel ilişki sırasında salınan ve bedenin doğal morfinleri olarak bilinen “endorfin” salgısı ile vücut rahatlamakta ve ilişki sonrası yerini güzel bir uykuya bırakıyor.

Koku duyunuz gelişiyor
İlişkinin sonu sırasında beynin hipofiz bölgesinden salgılanan “prolaktin” hormonu sayesinde beynin koku alma merkezi uyarılıyor ve bu şekilde düzenli ilişki sonrasında kişilerde koku alma duyusu gelişiyor.

Yaşlanmayı geciktiriyor 
Dr. Mehmet Öz’e göre yılda 100 kez yapılan ilişki ile yaşlanma azalıyor, cilt güzelleşiyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor
Yapılan araştırmalara göre haftada bir veya iki kez cinsel birliktelikte bulunmak, bağışıklık sistemi üzerinde %30 oranında artıyor. Bu şekilde doğal olarak hastalıklara bağışık bir hale geliyorsunuz.

 Ağrı kesiyor
Pek çok kadın eşlerini reddetmek için kullandığı “Canım başım ağrıyor” bahanesi artık pek işe yaramayacak. Çünkü cinsel ilişki sırasında salgılanan “oksitosin” hormonu sayesinde kadınlarda “endorfin” hormonunun yükselmesi ile birlikte ağrı kesici etki görülüyor. Bu şekilde tatmin edici bir birliktelik, kadınlarda migren ve vasküler (damarsal) baş ağrılarının azalmasına sebep oluyor.

Vücudu forma sokuyor
İlişki sırasında pek çok vücut kası ve iskelet sistemi koordineli olarak çalışarak adeta yoğun bir egzersiz yapıyorlar. Bunun sonucunda düzenli birliktelik, vücudun forma girmesini sağlıyor.

 Vücudunuzun esnekliği artıyor
Vucudunuzun esnekliği düzenli cinsellikle birlikte artıyor.

 Kemiklerinizi güçlendiriyor
İlişki sırasında salgılanılan testosteron hormonunun kemikleri güçlendirici etkileri bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.