çocukluğumsun sen…

Şiir Defteri

Yaşam denen yolun ortalarındayım ama hala çocuğum ben. Bu dünyanın tüm olumsuzluklarına çocukluğumla direnebiliyorsam bu senin sayendedir. Hiç ölmeyecek o çocuğu sen yerleştirdin yüreğime…

Kendimi en zayıf, en çaresiz, en umutsuz hissettiğim anlarda aradığım gücü senin ellerinde, senin gülüşlerinde, senin sözlerinde buluyorum. Varlığına bu kadar ihtiyaç duymamın sebebi de bu zaten.

Oysa sende insandın ve senin de zayıf olduğun anlar vardı. Bunları hiç göstermedin bana. Her zaman ayakta, her zaman gururlu, her zaman güçlüydün. Bu yüzden rahattım ben. Sığınacak limanım vardı ve her fırtına sonrasında gemimi senin sakin sularına yanaştırırken benim bütün yaralarımı saracağını, acılarımı dindireceğini biliyordum.

Sözcükleri iyi kullanmakla övünen, duygularını en iyi şekilde dile getiren ben, şimdi bu yazıyı yazarken ilk kez kelimelerin bu kadar yetersiz kaldığına tanık olup şaşırıyorum. Sevdaları, aşkları anlatmak kolay da bir sana duygularımı anlatamıyorum.

Nasıl anlatayım seni? Yüreğinde benim için beslediğin sevginin büyüklüğünü hangi sözcüklerle tanımlayayım? Ne yapsam acizim, ne yapsam yetersizim.

Dünyanın bütün çiçeklerini toplayıp kapına yığsam beni sevmenin karşılığını verebilir miyim?

Paha biçilemeyecek bir mücevherle çıksam karşına bana verdiğin canın bedelini ödeyebilir miyim?

Hiçbir şey senin verdiklerinin karşılığı olamaz bunu biliyorum.

Beni bilirsin, biraz vurdumduymazım. Sen hep “Gamsız” dersin ya bana, belki de sen bu kadar “Gam” çektiğin için aldırmaz oldum ben hiçbir şeye. Yokluğa direnmeyi, acıyı içime gömüp başım dimdik dolaşmayı senden öğrendim. Seni içimde taşıyorum. Yaşamımın her anında benimlesin. Sensiz olmayı hiç düşünmedim ben. Seni bırakmayı da…

Ah Anne, ne çok seviyorum seni ne çok… Sen bu vurdumduymaz, sen bu gamsız oğluna aldırma. Sana duyduğum sevginin büyüklüğünden de asla şüphe etme.

Senin gibi bir Anneye sahip olduğum için şanslıyım. Geçmişim, bugünüm, geleceğimsin sen. Ben seninle var oldum ve seninle olmaya devam edeceğim. Biliyorum ki, sen de bu dünyada var olduğun sürece benimle olacaksın.

Teşekkürler Anne, beni sevdiğin, beni özlediğin, beni koruduğun, beni sardığın, beni büyüttüğün ve beni var ettiğin için… Teşekkürler Anne her şey için…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.