Çok Daha Çekici Görünmek İçin Neler Yapılmalı

Güzellik

cekici-gorunmek
Saçlarınızı Düzenleyin
Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden birazcık saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonrasında daha ışıltılı ve canlı olduğunu görürsünüz.

Güne Zinde Başlamaya Özen Gösterin
Sabahları yorulmuş kalıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir bardak limonlu ılık su içebilir, cildinize de maden suyu ile masaj yaparsanız canlandırmış olursunuz.

Diş Bakım ve Sağlığına Dikkat Edin
Diş etlerinizi kuvvetlendirmeniz için ufak taneli tuzları diş fırçanızın üstüne koyun. Daha sonrasında da diş etlerinize kadar dişlerinizi fırçalayın.

Susuz Ciltler İçin
Bedeninizde su azlığı varsa badem özlü bakım kremleri kullanmalı ve yeşil çay içmelisiniz.

Buzlu Dudak Kremi
Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız size ehemmiyetli bir tavsiye. Kalemi kullanımında bulunmadan evvel buzlu bir kabın içerisinde bekletirseniz daha güzel netice alırsınız.

Ellerinize Süt Banyosu
Manikür yapılırken su yerine artık süt kullanılıyor. Ellerinizi en az beş dakika ılık sütün içerisinde dinlendirirseniz elleriniz ve hususiyetle tırnaklarınızın güçleneceklerini görebileceksiniz.

Farları Kullanırken Dikkat Edin
Eğer farlarınız göz kapaklarınızın üstünde birikiyorsa kesinlikle yağ bazlı farlar kullanmayın. Yoğun renk pigmentleri ihtiva eden pudra farlardan kullanmalısınız. Hafif sedefli farlarda bu konuda çok kullanışlı. Çünkü içeriğindeki sedefli maddeler göz kapağının üstüne yapıştığı için birikme yapmaz.

Mat Dudaklar İçin
Mat rujları seviyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Böylelikle dudaklarınız parlamayacak ve çerçeveyi daha çok taşırmadığınız süre boyunca dudaklarınıza ayrı bir dolgunluk getiri sağlayacaktır. Yanlızca dudak kalemi ile de dudaklarınıza renk verebilirsiniz. Fakat burda dikkat etmeniz lazım olan bir nokta mevcut; Kalemi dudağınıza dik hareketlerle sürdükten sonrasında parmağınızla iyice dağıtmalısınız.

Göz Makyajınızın Temizliğini Aksatmayın
Göz makyajınızı temizlerken göz kapağı ve çevresini ovuşturmamalısınız. Bu yüzden kullandığınız ürünü göz kapağınıza sürdükten sonrasında bir parça pamukla göz pınarından dışa doğru hafif dairesel hareketlerle silin.

Cildiniz Parlıyorsa
Cildinizi kurutmadan matlaştırmanız lazımdır. Fondöteninizi sürmeden evvela matlaştırıcı kremler kullanmalısınız. Ve günlük kremler kullanırken bunların jel olmalarına itina gösterin.
Rejim yaparken göğüsleriniz sarkarsa kadınların sıkı bir rejime girdiklerinde kilo vermekten göğüslerinin sarktığı görülür. Bu halde proteini zengin rejimler yapmalısınız. Böylelikle elastin ve kolajen lifleri esnekliğini kaybetmemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.