Daha uzun kirpikler için doğal yöntemler

Güzellik

kiprik
Her kadın, kirpikleri ne kadar sık ya da uzun olursa olsun, bakışlarına derinlik kazandırmak için hep daha fazlasını ister. Siz de bu güne kadar kirpiklerinizi uzatmak için pek çok yöntemi denemiş ve memnun kalmamış olabilirsiniz. Ancak bu öneriler sayesinde kirpiklerinizi daha uzun ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Düzenli ve dengeli beslenin
Saç ve tırnakta olduğu gibi kirpiklerin de uzaması sağlıklı beslenmeye bağlıdır. C vitamini, riboflavin ve biotin içeren besinler tüketmelisiniz. A, D, E ve K vitaminleri de kirpik ve saç uzamasında çok etkilidir.

Göz makyajınızla uyumayın
Gece boyu gözlerinizde kalan rimel ve eyeliner kirpik diplerinizin hava almasını engeller, kirpiklerinizin güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olur. Yatmadan önce kirpik diplerinizi mutlaka derinlemesine temizlemelisiniz.

Doğal yağlar kullanın
Kirpikleri besleyen yağların başında hint ve zeytin yağı geliyor. Her gece pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize bakım yapabilir ve daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

E vitamini uygulayın
Kirpik uzatmada en etkili yöntemlerden biri de E vitamini kullanımıdır. Kirpiklerinizi besler, onarır ve güçlendirir. Gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. (E vitamini yağını eczanelerden alabilirsiniz.)

Maskara kullanımına ve kirpik kıvırma aletine dikkat edin
Sürekli maskara kullanmak kirpikleri güçsüzleştirir ve dökülmelerine neden olur. Haftanın en az 2 günü rimel sürmeyin ve kirpiklerinizi havalandırın.

Kirpik kıvırıcı kullanımını ise en aza indirmelisiniz. Kirpik perması ve ipek kirpik uygulamaları ise çok zararlıdır.

Masaj yapın
Günde birkaç dakika bakım yağlarıyla birlikte kirpik diplerinize masaj yaparak kan akışını hızlandırabilir ve kirpiklerinizin daha hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz.

Vazelin kullanın
Vazelin kirpikleri nemlendirir, güçlendirir ve uzamasına yardımcı olur. Gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayarak uyku boyunca kirpiklerinizi besleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.