Dişleri Beyazlatmanın Doğal Yolları

Güzellik


Bir insanı olduğundan daha güzel gösteren şey gülümsemesidir. Bu nedenle birçok kişi sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmak ister. Dişleri beyazlatmanın kimyasal içerikli yolları elbette var. Ama bunu denemeye cesaret edemeyenler için bazı öneriler derledik. Bu tavsiyeler, düzenli uygulandığında hem dişlerinizi beyazlatacak hem de sağlıklı diş etlerine kavuşmanızı sağlayacak.

Evde yapılabilecek diş beyazlatma macunu

Bir çay kaşığı zerdeçal ile aynı miktarda hindistancevizi yağı ve 2-3 damla nane yağını karıştırın. Bu karışımı diş macunu gibi uygulayın. Böylelikle dişleriniz daha bakımlı, daha beyaz olacak ve nefesiniz tazelenecek.

Dişleriniz çilekle koruma altında

Bir miktar çileği kaşıkla ezin. İyi bir deniz tuzu ile karıştırın. Elde edilen macunu bir diş fırçasına koyun ve hafifçe dişlerinize bir kaç dakika masaj yapın. Daha sonra ağzınızı iyice durulayın. Sonuç almak için haftada en az 2 kez uygulayın.

Muz kabuğu beyazlatıyor

Muz kabuğu, dişteki plakları çözen ve dişlerinizin mükemmel renginin korunmasına yardımcı olan maddeler içerir. Kabuğun içini dişlerinize sürtün ve 5-7 dakika bekleyin. Sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı durulayın. İstediğiniz sıklıkta tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.