Diz Kararmasından Kurtulma

Güzellik
Diz kararmaları özellikle kadınlar arasında sık görülen, önemli sorunlar biridir. Diz kararmasının oluşmasında birçok neden olabilir. Genel olarak hepsi pigment değişikliği ile yakından ilgilidir. Cildin renk tonunun değişmesine neden olan pigment değişiklikleri en sık dizlerde, dirseklerde görülmektedir.
Diz Kararmasından Limon ile Kurtulma Diz kararmasına evde bulunabilecek malzemelerle kendi çözümünü yaratabilirsiniz. Hemen her evde bulunan malzemeler ve uygulaması çok bu yöntem sayesinde dizlerdeki kararmalar yok edilebilir.
Limon uygulaması için ihtiyacınız olan malzemeler; limon, bıçak, küçük bir tabak, banyo lifi ve nemlendirici kremdir. Limonun son zamanlarda koltuk altı kararması, bikini bölgesi koyulaşması gibi birçok konuda faydalı olduğu biliniyor.
Limon Yönteminin Uygulaması Uygulama için öncelikler duş almanız gerekecektir. Bu şekilde ölü deriler temizlenecek, cilt gözenekleri açılacak. Banyoda cilt henüz kuruyken; yumuşak bir banyo lifiyle diz bölgenizi iyice ovun. Ölü hücreleri temizleyen bu uygulama, diz renginizin açılmasına katkıda bulunacaktır. Banyodan çıktıktan sonra cildi, iyice kurulamalısınız.
Asıl uygulama bu süreçten sonra başlıyor. Bir tane limonu, ince bir formda yuvarlak şekilde doğrayıp hazırlayın. Limon dilimleri ile diz kapaklarınıza masaj yapın ve sonrasında da bir süre diz kapaklarınızda yarım saat bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra diz bölgenizi ılık suyla temizleyin. Her banyo sonrasında istenen sonuç elde edilene kadar bu uygulamaya devam edilebilir. Uygulamayı her yapımınızdan sonra dizlerinize nemlendirici sürmeniz faydalı olacaktır. Aksi halde limon cildinizi kurutabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.