Doğru bikini seçmenin püf noktaları

Yaşam

bikini-vucudu-diyeti
Plajda fırtına gibi esmek için illa 90-60-90 olmanız gerekmiyor. Bu tüyolar sayesinde vücudunuzdaki kusurları gizleyerek siz de olduğunuzdan daha güzel görünebilirsiniz.

Bedeni tam olmalı
Bikininin üstü genellikle günlük kullandığınız sütyenden 1-2 beden küçük olmalıdır. Suda ıslayıp güneşte yumuşadığında göğüslerinizin kenarlardan çıkmasını istemezsiniz. O nedenle dikkatli seçim yapmanız gerekir. Alt kısım ise tam oturmalıdır. Bol geldiğinde hareket eder ve kötü bir görüntü oluşturur. Sıkı olduğunda ise sizi daha şişman gösterir.

Denemeden almayın
Gözünüze çarpan parçaları denedikten sonra karar verin. Her markanın beden ölçüsü de değişiklik gösterebilir. Üzerinize denemeden asla bikini almayın. Bikini alırken en doğru zaman sabahtır. Tıka basa yemek yedikten sonra veya vücudunuz şişkinken bikini almayın. Sabah saatleri bikini almak için en uygun zamandır.

Güzel bölgeleri öne çıkarın
Plajda 2 parça bez ile vücudu saklamak pek mümkün değildir. Ancak vücut tipinize uygun bir bikini veya mayo seçerek doğru yerlere vurgu yapabilirsiniz. Göğüsleriniz güzelse onları ön planda tutup ayvadan biraz hallice olan göbeğinizi saklayacak mayolar tercih edebilirsiniz.

Modaya uyacağım diye zorlamayın
Bu yılın modasına uyacağım diye vücudunuza hiç yakışmayan şeyler tercih etmeyin. Bırakın herkes ipli bikini giysin. Siz, kendi vücudunuza uygun bikiniyi seçin. Aksi takdirde modaya uymaya çalışırken hüsranla sonuçlanan bir seçim yapabilirsiniz.

Parlak renkler ile başlamayın
1 haftalık tatiliniz boyunca 3-4 farklı bikini giymek istiyorsanız cilt tonunuza uygun olanla başlayın. Solgun olduğunuz ilk gün parlak renk değil daha nötr veya koyu renkler tercih edin. Bronzlaştıkça daha açık renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.