Doğru Bilinen Yanlış Güzellik Sırları

Güzellik

Güzelliği elde etmek veya eldeki güzelliği korumak için kendimize ne kadar çok dikkat ettiğimiz ortada. Fakat maalesef ortalıkta o kadar çok farklı bilgi ve kulaktan kulağa yayılan söylenti yer alıyor ki, bu bilgilerden hangilerinin doğru, hangilerinin yanlış olduğunu artık hesap etmek neredeyse imkansız hale geldi denilebilir. Dolayısıyla doğru bilinen ama aslında yanlış olan güzellik sırlarına bir göz atarak sizleri bu tip bilgilerin getirdiği tehlikelerden korumak istiyoruz. Dilerseniz hemen maddelerimiz ile başlayalım.

Jilet Tüyleri Çoğaltır

Jiletle bacakları veya diğer bölgeleri almanın tüylerin ve kılların çoğalmasına sebep olduğu düşünülür. Bunun temel sebebi ise jiletle alınan bölgelerde siyah siyah ve kalın kılların ortaya çıkmasıdır. Ancak aslında bunun sebebi kılların kalınlaşması veya çoğalması değil, jiletin onları tam ortadan yani en kalın oldukları yerden kesmesidir. Ağda ve epilasyon ile alınan tüyler tekrar sivri ve incelen bir yapıdaki uçlar ile çıkarlar fakat jiletle alınan tüy doğrudan kesik olduğu kalın noktanın aşağısından uzamaya devam eder. Kalın olan bu bölüm ise tüyleri çok belirgin hale getirir.

Arada Şampuan Değiştirmek Gerekli

Uzun süre bir şampuanı kullandıktan sonra onun eskisi gibi güzel bir etki vermediğini düşünüyor olabilirsiniz. Bunun temel sebebi aslında şampuanın etkisini kaybetmesi değil, sizin cilt, saç ve metabolizmanızda ortaya çıkan değişiklikler nedeniyle yeni bir şampuan tipine ihtiyaç duymanızdır. Kadınlardaki hormonal değişimlerin bile şampuan tercihlerini değiştirebildiğini unutmayın.

Beyaz Saç Kopardıkça Artar mı?

Beyaz saçlar kafamızda belirmeye başladığında onları koparmanın adetlerini çoğaltacağına dair bir inanış mevcut. Halbuki tek bir saç kökünden sadece bir tane saç çıkar ve o kök zaten beyaz saç üretiyorsa kopardıktan sonra da aynı şekilde hayatına devam eder. Dolayısıyla saçları koparmanın beyaz adedini arttırma gibi bir durumu mevcut değil. Fakat zaman içerisinde beyazlarınız doğal yoldan zaten artacaktır.

Su İçmek Cildi Nemlendirir

Su içmek aslında gerçekten cildi nemlendirir ancak cildin bizim gördüğümüz üst tabakasını değil, daha alt tabakaları etkiler. Dolayısıyla cildin dışarıdan güzel görünmesi için kuru cilt sahiplerinin nemlendirici kullanmaya devam etmeleri gerekiyor. Aşırı susuzluk halinde cildin iyice kötü hale gelmesinin sebebi ise alttaki dokuların artık üsttekine de etki etmeye başlaması. Dolayısıyla su eksikliği sizi kötü gösterir ancak fazlalığı daha güzel yapmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.