Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Güzellik

yagli-saclar-icin-bakim-maskesi
Doğru saç rengi seçimi, kadınların gözlerinden tutun da ifadelerinin algılanmasına kadar pek çok konu üzerinde büyük bir işleve sahip diyebiliriz. Saçlarını yanlış bir renge boyatan kadınların olduklarından daha kötü algılandıkları, doğru rengi seçenlerin ise çevredekiler tarafından çok daha güzel bulundukları bilinen gerçeklerden bir tanesi. Maalesef bazen genetik sebeplerden dolayı saç rengimiz olması gereken uyuma sahip olmayabiliyor ve bu durumda saç boyalarından faydalanmak mecburi bir hale geliyor.

Bu aşamada yapılan hatalardan bir tanesi, maalesef göz rengiyle uyumlu bir saç rengine sahip olmamaktır. Mavi, yeşil gibi göz renklerine sahip olanların kızıl, sarı gibi seçenekleri değerlendirmeleri daha doğru olurken, kahverengi yahut siyah göz rengine sahip olanların koyu renk saç renklerini tercih etmeleri önerilmektedir. Zira göze uyumlu saç rengi tercihlerinin gözlerin ön plana çıkmasına katkı sağladıkları biliniyor. Göze ters saç renkleri ise dikkatleri saça çekiyorlar ve bu nedenle gözün istendiği kadar öne çıkarılmasına engel oluyorlar.

Doğru saç rengini seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, kaş renkleriniz ve saç renginiz arasındaki uyumu koruyabilmekten geçiyor. Bu yüzden saç renginizi ayarlarken ya kaşlarınıza da gerekli renk uygulamasını yapmalı, ya da kaşlarınızla saçlarınız arasındaki renk farkını çok fazla açmamalısınız. Bu fark açıldıkça yüzünüzdeki renk uyumsuzluğu daha çok dikkat çekecektir ve göz tırmalayıcı olacaktır.

Eğer dudaklarınızın kalın görünmesini istiyor ve onları öne çıkarmak istiyorsanız, kırmızı ruj tercihi ve saçların uçlarına atılacak balyajlar size destek olacaktır. Böylelikle dudaklarınız ve saçlarınız arasındaki uyumu sağlayarak daha doğal ve ilgi çekici görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızın rengini değiştirirken bir anda tam zıttı renklere geçiş yapmaktan kaçınmanız da unutmamanız gerekenler arasında. Bu tip radikal değişiklikler her ne kadar pek çok kadının hoşuna gitse de, diğerleri tarafından pek olumlu olarak algılanmaz. Saçlarınızın rengini her boyamada birer ikişer ton açarak fark ettirmeden doğal bir görünümle istediğiniz renge geçiş yapabilirsiniz.

Saç rengi seçiminde kullandığınız saç boyalarının malzemelerinin kaliteli olması ve doğru rengi vermeleri de dikkat noktaları arasında. Bu yüzden ucuz ve nerede üretildiği belli olmayan markalardan kaçınmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.