Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj

evde-dudak-bakimi-nasil-yapilir

Dudaklarımızım genel görünümümüz üzerinde ne kadar büyük bir etkisinin olduğu ortada. Zira güzel görünen dudaklara sahip olan kadınların hem kendi cinsleri hem de karşı cins tarafından çok daha çekici bulundukları hem de bunun beraberinde getirdiği özgüvenin gülümsemeleri bile daha etkileyici bir hale getirdiği biliniyor. Ancak pek çok kadın maalesef kendi yüzüne, dudaklarına veya makyajına uygun bir dudak makyajı yapmıyor ve güzel görünen dudakların potansiyelinin kaybolmasına neden oluyor. Dudak makyajı nasıl yapılır diyenler için bir kaç püf noktaya sizler için değinmeye karar verdik ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

İnce dudaklı kadınların ruj seçimlerinin biraz daha açık renkler olması, tam tersi şekilde kalın dudaklı kadınların ise koyu renk rujları tercih etmeleri gerekiyor. Böylece ince dudakların dikkat çekmeyen yapısını daha dikkat çekici hale getirmek mümkün olurken, kalın dudakları biraz daha ince göstererek üzerlerindeki fazla ilgiyi ordan alarak göz gibi diğer bölgelere iletmek mümkün olmaktadır. Son yıllarda dudak kaleminin kullanımında büyük bir düşüş var ancak dudak kalınlığını arttırmak veya azaltmak için çok ince uçlu dudak kalemlerinin tercih edilebileceğini de unutmamalı ve gerekli hallerde bu ürünleri de kullanmalısınız.

Ayrıca makyajınızı hangi amaçla yaptığınız da ruj seçimi ve dudak makyajı konusunda belirleyicidir. Günlük hayatta sade ve hafif görünen bir dudak makyajını tercih etmeniz yerinde olacaktır. İş yerinizde silinmeyen ve çok dikkat çekici olmayan bir ruj size gidecektir ve özel günlerde, gecelerde ve sevdiklerinizle buluştuğunuzda ise biraz daha ıslak görünen ve parlatıcılı rujlar tercihiniz olmalıdır. Her ana uygun bir ruj seçimi yapmak oldukça zordur ancak çok abartılı durmayan makyajlar bir gün içerisinde pek çok yerde bulunacaksanız tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyorlar.

Eğer dudak şeklinizde dengesizlikler ve simetri bozuklukları varsa, bu bozuklukları rujlarla kapatılması da mümkün olmaktadır. Ancak rujun sınırlarını belirlemek için yine dudak kalemlerinden faydalanarak son şeklin nasıl olacağını önceden belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Rujları fırça kullanarak sürmek gibi çeşitli yöntemler ise kişisel tercihlerinize göre daha güzel görünmenize yardımcı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.