Dudaklarınız İpek Kadar Yumuşak Ve Parlak Olsun

Güzellik

evde-dudak-bakimi-nasil-yapilir
1- Yazın sahilde, kışın kayak pistinde güneşlenirken, içinde yüksek miktarda SPF bulunan lipstick kullanmayı sakın ihmal etmeyelim! Güneşe karşı en çok tehdit altında olan dudaklarımızda Çünkü güneş ışınları dudaklarımıza neredeyse dikey bir açıyla iner.

2- Dudaklarımızdan kan dolaşımını hızlandırmak için; esmer şeker ile dudak kremini karıştırıp dudaklarımıza sürdükten sonra, ılık suyla ıslatılmış çok yumuşak bir diş fırçasıyla hafifçe ovalım ve durulayalım.

3- Pudra oranı fazla olduğu için, uzun süre kalıcı rujları dikkatli kullanmak gereklidir.

4- Birkaç, domla papatya yağı ve bir çay kaşığı jojoba yağını karıştırıp dudak çevremize işaret parmağımız ile hafifçe bastırarak masaj yapmamız çok faydalıdır.

5- Bazı hanımların dudak kenarlarında uçuk oluşur. Uçuk “herpes simpleks” virüsünün sebep olduğu bulaşıcı bir problemdir. Bir kere vücuda girdiğinde; güneş, rüzgar, grip, korku gibi bir çok etken yüzünden uçuklar yeniden boy gösterir. Çok sık tekrarlanırsa vücut direncinin düşmüş olduğu anlaşılır. Bu durumda kimseyi öpmeyin. Uçuk için doktorlar vitamin takviyesi verirken, hem ağızdan alınan, hem de haricen kullanılan ilaçlar önerirler.

6- Ama en akılcı yöntem; dudak bakımını hiç ihmal etmeden dudak kremleri kullanmak ve deriyi güçlü tutmaktır.

7- Dudak etrafındaki dikey çizgilerin içinde toplanmaması için rujunuzu özel dudak ürünlerini sürdükten sonra uygulayın.

8- Dudak için kullanılan özel bakım ürünlerinin içinde bitkisel yağlar, gliserin, çinko oksit ve mum (karnauba) bulunmalıdır.

9- Dudak maskesi uygulayarak ekstra bakım yapmak için iki tatlı kaşığı bal, aromalı losyon ile karıştırılıp dudağa sürülür. Kakao yağı do çok faydalıdır.

10- Daha yaşlı hanımlara ise hyaluron asit ve kollajen karışımından oluşan bir ampul bakımını öneriyorum. Güzellik salonlarında dudaklar ign özel bakımlar yapılmaktadır.

Şimdi de ağzınızın yüzünüzle orantısını öğrenmek ign, bir cetvel alıp dikey olarak ağız kenarına koyun. Cetveli yukarıya doğru uzatın. Cetvel yukarıda göz bebeğinin orta hizasında olmalıdır. Bu dikey hattın, göz bebeğinin burun tarafında olan iç kısmında kalması, ağzın küçük olduğunu gösterir.

Üst dudağın, sağında ve solunda bulunan, kalp denilen en yüksek iki nokta; dikey çizgide burun delikleri hizasında olmalıdır.

Burunla ağız arasındaki mesafe, ağızla çenenin alt kısmına olan mesafeden daha kısa olmalıdır. Üst ve alt dudağın kasları ile dudağı çevreleyen halka kasları, egzersizler sayesinde güçlendirilerek elastikiyet kazanır. Bu şekilde ayrıca kan dolaşımı teşvik edilir, lenf akımı uyarılır; dokular canlandırılır, gerginleştirilir ve gençleştirilir. Yani yüzün formuna ahenkli bir biçim verilir. Kısaca, yüz ifadesindeki değişiklikler dışında, yüzümüzdeki kaslar hiç çalışmadığından giderek zayıflar ve sarkar. Bu durumu önlemek için aynanın karşısına geçerek, bilinçli bir şekilde kas antremanı yapmanız gerekir. Şimdi sıra dudaklarımızı çevreleyen kasları güçlendirecek egzersiz programına geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.