Duvarları temizlemenin püf noktaları

Yaşam

duvar-temizligi
Kış aylarını geride bırakıyoruz. Kaloriferler, sobalar yandı. Bütün kış, evlerimiz is ve hava kirliliği sebebiyle kirlendi. Özellikle de en çok kirlenen yerler duvarlar oldu. Size duvarlarınızı pratik olarak nasıl temizleyebileceğinizi anlatacağız.

Oda duvarlarını temizlemek daima can sıkıcı işler arasında yer alır. Kadınlar günlerce evlerinin duvarlarını temizlemek için uğraş verirler. İşte duvarları temizlemenin püf noktaları:

Oda duvarları: Duvarlarını temizleyeceğiniz, odanın ortasına, kaynar su dolu bir kap bırakın. Kapı ve pencereleri iyice kapatın. Bu işlemi temizlemeye başlamadan once birkaç kez yapın. Meydana gelecek buhar duvarları nemlendireceğinden temizlik işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Nemle kabaran kirler, duvarın silinmesiyle daha kolay çıkacaktır.

Oda duvarları için bir başka önerimiz daha olacak. Bir kova suyun içine bir miktar çamaşır suyu koyun. Bu işlem için plastik bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Fırçanızı çamaşır suyu bulunan kovanın içine sokup çıkarın. Fırçayı sallayarak fazla suyu atın. Fırçanızı duvara sürerek, duvarlarınızı temizleyin. Kurumaya bile gerek kalmadan duvarlarınızın tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Mutfak duvarları: Mutfak duvarlarında, yemek pişirilmesi sebebiyle yağ ve buhar ile daha zor temizlenen kirler oluşturur. Yağlı kirleri kolay temizleyebilmek için sabunlu suya bolca tuz ilave edin. Böylece duvarlardaki yağ ve is lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Duvarlardaki parmak izleri: Parmak izleri, özellikle çocuklu evlerin en büyük sorunlarından biridir. Duvarın boyasına zarar vermeden parmak izlerini çıkarmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem şudur. Bu izleri kesilmiş patates ile ovun. Ardından parafine buladığınız bir bezle silin. Parmak izlerinin çıktıklarını görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.