Erkeği eğitmenin yolları

Yaşam

erkegi-egitmenin-yollari
İlişkinizde hep kovalayan taraf siz oluyorsanız erkeklerin küçük kaprislerini lehinize çevirerek, eğitim işinin keyfini çıkarmaya bakın.
Kadınlar sevgilisi olduğunda, onu dünyasının merkezi haline getirir; sonra da ondan aynı karşılığı alamayınca karalar bağlayıp, kötü film senaryoları kurmaya başlarlar.

Gittikçe, kurma katsayısı artar ve işin boyutu gecenin bir yarısı, buzdolabından kutu kutu dondurma yeme derecesine kadar varır. Sonuçta olan, uykularınıza, formunuza ve sizi 24 saat dinlemek zorunda kalan vefalı kız arkadaşlarınıza olur.

O ise, “Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış” hesabı hayatına devam eder. Kulağınıza çok tanıdık geldi, değil mi?

Kendini bulunmaz Hint kumaşı zanneden sevgilinizi, siz de aynı kefeye koymaya başladığınızda, sizin için artık tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Onu günde Atatürk Havaalanına inen uçak sayısı kadar aramaya, uçak hızı ile mesaj çekmeye başlarsanız; karşı taraftan ise tek bir sinyal bile gelmez.

İşte, o zaman erkeğinizin eğitilme vaktinin geldiğini anlarsınız…

Av ve avcı oyununu uzatın
İlk çağlardan beri, erkekler avcı rolünü üstlenmek zorunda kalmışlardır. Biz kadınlar, o zamanlar mağaralarımızda çocuk büyütüp, meyve toplarken; erkekler geyik avlamak durumunda idiler. Günümüzde de, erkekler hala atalarından kalan avcılık mirasını devam ettirmekteler.

Ava çıkamadığı zaman sıkılan erkek, başka arayışlara yelken açacak demektir: siz ne kadar avlanılmaz olursanız, erkeğiniz sizin o kadar pesinizden koşacaktır. Eğitimin bu aşamasında önemli olan, minik köpek yavrusunun sıkılmasını önlemektir, çünkü sıkılan bir köpek yavrusu kötü alışkanlıklar edinir; koltukları dişler, evden kaçmanın yollarını arar.

Erkeğiniz de, sıkıldığında başka avlar peşine düşmek için evden kaçabilir. Onu eğitebilmek için, onu sürekli merakta tutmanız, sizi elde tutmanın yollarını aramaya yöneltmeniz gerekir.

Ödül ve ceza oyunu
Minik köpek yavrunuzu, ödül ve ceza yöntemi ile eğitmelisiniz. Sözünüzü dinlediğinde, onu yemek ile ödüllendirip; dinlemediğinde ona sevgi göstermeyerek cezalandırabilirsiniz.

Sevgiliniz de, size bir sürpriz yapıp, sizi Kız Kulesi’nde yemeğe götürdüğünde onu, akşam güzel bir masaj ile ödüllendirebilirsiniz ki, bu sürprizleri devamlılık göstersin. Yok eğer, size davranması gerektiği gibi davranmıyorsa, sevginizden mahrum bırakıp hatasını anlamasını sağlayabilirsiniz.

Bağımsız kadın
Köpek yavrularını eğitmenin bir yolu da, sürü liderinin kim olduğunu ona göstermektir. Liderin, siz olduğunu anladıktan sonra sözünüzden çıkmayacaktır.

Çoğunlukla, erkekler de, sürü psikolojisi ile hareket ederler. Bu durumda, yapmanız gereken biraz dişli olup, hep erkeğinizin isteklerine boyun eğmemek olmalı. Örneğin, o sizin gitmek istediğiniz bir yere gelmek istemiyorsa, siz de onu yalnız bırakıp gidin; böylece sizin de bir hayatınız olduğunu ve ona bağımlı olmadığınızı anlayacaktır. Yalnız kalmak istemeyeceği için de sizinle gelmek zorunda kalacaktır.

Hatasını anlatın
Erkeğiniz eğitim sırasında şımarmaya çok meyilli olacaktır, sert çıkmadığınız takdirde, size kucak isteyen minik bir köpek yavrusu bakışları ile bakıp şefkat göstermenizi isteyecektir. Diyelim ki, sevgiliniz, size söz verdiği halde, ailenizin yemek davetine gelemedi; onun özürlerini hemen kabul etmeden önce. onun hatasını iyice anlamasını sağlamalısınız.

O size gelsin
Minik köpek yavrunuzu okşamak için siz, onun yanma gitmeyin, bırakın o size gelsin. Erkek arkadaşınıza da aynı şekilde davranmalısınız. Ona ilgi, şefkat gösteren sürekli siz olmayın. Sevginizin kıymetini anlaması için, aslında bu sevgiye ne kadar muhtaç olduğunu anlaması gerekir. Unutmayın, insan elindekinin kıymetini kaybedince anlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.