Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Sebepleri

Yaşam

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Sebepleri

Kadınlar hem sevgili ilişkileri hem de evlilikleri boyunca doğal olarak erkeklerin kıskançlık, umursamazlık ve ilgisizlik gibi pek çok tavırlarından şikayetçi olurlar. İnsan ilişkilerinde normal karşılanması gereken bu durumun elbette bir de erkek tarafı mevcut. Erkeklerin kadınlarda en tahammül edemedikleri, rahatsız oldukları şeyleri ve kadınlardan soğuma sebeplerini merak ediyorsanız sizi şöyle alalım.

–          Erkeklerden sürekli bir adım önde olduğunu, daha iyi olduğunu kanıtlamaya çalışan kadınlardan hoşlanmıyorlar. Çünkü erkeklerde bu tip düşünceler pek mevcut değil, gerekirse kadınlardan yardım almayı bir zayıflık olarak görmüyorlar.

–          Özgür olmayı karşısındakine saygısızca davranmakla karıştıran kadınları rahatsız edici buluyorlar. Özellikle fikir alış verişinde bulunmayı seven erkekler her türlü fikir değişimini özgürlüğü kısıtlayıcı bulan kadınları sevmiyorlar.

–          Sürekli en ufak konularda evhamlanan, kafalarına takan kadınlar onlar için bir stres kaynağı. Soğukkanlı olabilen kadınları çok daha çekici buluyorlar.

–          Bakım kremleri, makyaj ve kozmetik malzemeleri ile kendini baştan yaratmaya çalışan kadınlar erkeklerin gözünde küçük düşürücü hareketlerde bulunuyorlar. Bakımın ayarının kaçırılmaması gerektiğine inanıyorlar.

–          Cevabından rahatsız olabilecekleri soruları soran kadınlarla birlikte olmak istemiyorlar. Giyimden tutun da makyaja kadar cevabının kötü olma olasılığı olan sorularda, olumsuz cevaplar verildiğinde kendilerine karşı tavır alınması hoşlarına gitmiyor.

–          Çok fazla ilgi meraklısı kadınları sevmiyorlar. Kadının sürekli olarak bir bağımlı gibi erkeği darboğaz etmesi onları sevgililerine, eşlerine yakınlaştırmak yerine gitgide soğumalarına ve uzaklaşmalarına sebep oluyor.

Elbette kadınların olduğu kadar erkeklerin de karşı cins konusunda daha fazla  rahatsızlığı ve soğuma sebepleri bulunabilir ancak bu bahsettiğimiz konular en azından dikkat edebileceğiniz, karşınızdaki erkek ile ilişkinizde gözden geçirirken kendinizi değerlendirebileceğiniz konular.

Her ne kadar kimse mükemmel olmasa da ilişkinizde, evliliğinizde eşinizden her zaman sevgi görmek ve destek almak istiyorsanız inat eder gibi rahatsız olacağı şeyleri yapmamalısınız. Tabii ki aynı anlayışa eşiniz de sahip olmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.