Estetik Dolgu Nedir, Nasıl Yapılır?

Güzellik

Estetik-ve-Güzellik
Estetik operasyonlar, geçmişteki teknik yetersizlikler ve bilgisizlikler nedeniyle sadece tabiri yerindeyse kesip biçerek gerçekleştirilebiliyorlardı ve bu durum hem gereksiz ameliyat izlerinin kalmasına neden oluyordu, hem de kaynaklanan acıdan dolayı lokal veya genel anestezi uygulanması mecburiydi. Fakat bu durum son yıllarda biraz değişikliğe uğradı ve doktorlar çok gerekli olmadıkça ameliyatlardan kaçınmaya başladılar. Tabii ki buna alternatif olarak estetik dolgular daha popüler hale geldiler. Estetik dolgular sayesinde hiç bir kesme operasyonu yapılmadan istenilen bölgelerin istenen görünüme kavuşması sağlanıyor ve hastalar hiç bir sorun yaşamadan günlük hayatlarına devam edebiliyorlar.

Estetik dolguların uygulanması için elbette çok deforme olmuş bölgeler değil, dolguyla güzelleştirilebilecek bölgeler tercih ediliyorlar. Zira fazla deformasyonların dolgu ile çözülmesi mümkün değil ancak hafif sarkmalar, kırışıklıklar olan bölgelerde dolgu ameliyatlara göre çok daha iyi sonuçlar verebiliyor. Dolgu yapılırken uygulanan materyaller ise cilt ve vücut ile uyum içerisinde bulunan malzemeler oldukları için operasyon sonrasında herhangi bir sorunla ya da yan etkiyle karşılaşmak da mümkün değil.

Lakin merdivenaltı diyebileceğimiz çeşitli güzellik salonlarında gerçekleştirilen bu tip uygulamalarda ucuz dolgu malzemeleri kullanılıyor ve bu da kadınların sağlığını riske atıyor. Dolayısıyla estetik dolgu yaparken yetkin bir estetik cerrahla çalışmanız, operasyon sonrasında herhangi bir risk almamak için gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.