Ev Yapımı Cilde Parlaklık Veren Şeftalili Doğal Maske

Güzellik

Ev Yapımı Cilde Parlaklık Veren Şeftalili Doğal Maske

Bu tariflerle evde kolayca bakım yapmak mümkün. Hem mevsimin en güzel meyvelerinden birini değerlendirip hem de güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Şeftalinin yararları saymakla bitmiyor, cilt için de eşsiz bir meyve. Vitamin bakımından oldukça zengin yapısı olan şeftali cildi besler, tonu dengeler, kırışıklıkların oluşumunu geciktirmekte kullanılır. Şeftali maskesini ilk kullandıktan sonra cildinizdeki yumuşaklığı ve doğal parlaklığı da fark edeceksiniz. Cilt üstünde biriken kiriniz ve ölü deri hücrelerinizin tabakasının temizlenmesinde yardımcı olacak şeftali maskesiyle cilt hücreleriniz yenilenecek cildinizin de esnekliği artacaktır. İltihap önleyici olan şeftali, akne sorunu yaşayan kişilerde rahatça kullanılabiliyor.

Cildi Parlatan Şeftali Maskesi

Malzemeler:

1 adet şeftali
1 adet yumurta
1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:

İlk olarak 1 adet yumurtayı kırarak akını bir kaseye koyunuz. Cildiniz yağlı ise yoğurdu yağsız, cildiniz yağsız ise yağlı yoğurt olarak alınız. Yoğurdu yumurta olan kaseye ekleyip iyice karıştırınız. 1 adet şeftaliyi soyduktan sonra ortadan ikiye bölünüz. Böldükten sonra bir kaşık yardımıyla ezerek karışımın içine atarak iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra masaj şeklinde cildinize sürerek 25 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Canlandırıcı Bal ve Şeftali Maskesi

Malzemeler:

1 adet şeftali veya nektarin
3 çay kaşığı süzme bal

2 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:

1 adet şeftaliyi çekirdeğinden ayırıp çatal ile ezerek püre haline getirin. Mümkünse kabuğu ile bu işlemi yapmaya çalışın. Ardından içine 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyerek karıştırın ve iyice özdeşleşmesini sağlayın. Bu işlem de tamamsa 3 çay kaşığı hakiki süzme bal ekleyin ve kıvam alıncaya kadar karıştırın ve uygulama aşaması için cildinizi temizleyiciniz ile temizleyin.

Nemlendirici Şeftali Maskesi

Malzemeler

1 Adet Olgun Şeftali
1 Çay Kaşığı Sızma Zeytinyağı
1 Adet E Vitamini Kapsülü ya da Birkaç Damla E Vitamini Yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Nemlendirici özelliğiyle yüksek olan bu maskeyi hazırlamanız için şeftaliyi soyup daha sonra diğer malzemeler ile beraber miksere koyun. Mikseriniz bulunmuyorsa şeftaliyi çatalla da ezebilirsiniz. Karışım yumuşak bir şekilde olmalıdır. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze uygulayın 10 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Gözenek Sıkılaştırıcı Şeftali Maskesi

Malzemeler

1 Adet Olgun Şeftali
1 Adet Yumurta Akı
1 Tatlı Kaşığı Yağlı Ciltler için yağsız yoğurt, Kuru ciltler için Yağlı Yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kabuğunu soymuş olduğunuz şeftaliyi ve diğer malzemeleri de miksere atıp püre kıvamına gelinceye dek karıştırmalısınız. Parmak uçlarınızla yüzünüze sürüp yıkamadan 15 dakika bekletin. Bu maskeyi düzenli bir şekilde uygularsanız mutlaka yararlarını da göreceksiniz. Cildinizi hem sıkılaştıracak hemde büyümüş olan gözeneklerinizi küçülterek sizleri daha güzel bir cilde hazırlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.