Evde Cilt Bakım Yöntemleri

Güzellik

cilt_bakiminda_yapilan_8_yanlis
Evinizde yapabileceğiniz basit uygulamalar sayesinde kendi cilt bakımınızı yapmanız mümkündür. Bunun için atılması gereken ilk adım bilmeyenler için cilt tipinizin ne olduğunun tespitidir. Bunu öğrenmek için bu kategorideki makalelerimiz okuyabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

– Alkol
– Saç bandı
– Maske
– Bir avuç papatya veya ıhlamur
– Kağıt mendil
– Alkol
– Maske
– Makyaj temizlemek için pamuk
– Gündüz kremi
– Süt ve tonik

İlk olarak rahat bir çalışma ortamı sağlayabilmek için saçlarınızı engellemeniz gerekmektedir. Bunun için saç bandınızı kullanabilirsiniz. Ellerinizi ve yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüze makyaj temizleme pamuğunu kullanarak sütü sürünüz. Sonra toniğinizi kullanarak süt artıklarınızdan cildinizi kurtarın. Nemlendirmiş olduğunuz cildinize yaklaşık olarak bir fındık büyüklüğünde peeling alıp göz bölgesi haricinde tüm bölgeye uygulayın. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Şimdi sıra bahur banyosunda… Kaynatmış olduğunuz suyu yüzünüzden daha büyük bir kaba koyarak içerisine papatya veya ıhlamur ekleyin. Buharın üzerine eğilebileceğiniz gibi sıcak gelenler kabın yüzeyini havlu ile kapatabilirler ve bu havluyu yüzüne sarabilirler. Bu işlemi 5 dk boyunca yapabilirsiniz. Artık cildiniz daha yumuşak ve temiz olmuştur. Cildinizin bu yumuşaklığını kullanarak varsa siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınız vasıtası ile hafifçe sıkarak bile çıkabilecek seviyeye gelmiştir. Siyah noktaların çıktığı yeri temizlemek için alkolden yararlanabilirsiniz.

Artık son adıma geçebiliriz. Bu işlemleri gece yatmadan önce yaptığınızı düşünürsek, yatmadan önce gündüz kremleri dediğimiz nemlendirici kremler ile yüzünüzü kremleyin ve istirahate çekilin.

Anlatmış olduğumuz bu işlemler ile cildiniz kendine gelecek ve daha sağlıklı olacaktır. Bu işlemleri en az ayda 1 kere yapmanızı tavsiye ediyoruz. Daha başka bakım ürünleri için lütfen sitemizi dolaşınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.