Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Makyaj

evde-dudak-bakimi-nasil-yapilir
Dudak bakımı her ne kadar ruj sürmek ve nemlendirici kullanmak ile özdeşleşmiş olsa da aslında dudaklar yüzümüzün en çok görünen bölgesi olduklarından dolayı sanıldığından çok daha fazla önem taşıyorlar. Doğru rujları kullanmanın yanında doğru şekilde bakımlarını gerçekleştirmek günlük hayatta çok daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi, dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Mevsim değişiklikleri, zor çalışma koşulları, stres ve psikolojik durumla bile kolayca etkilenebilen dudaklarınızın bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.

İlk yapmanız gerekenler arasında dudaklarınızın mat, soluk ve kötü görünmesine neden olan ölü derilerden kurtulmanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için diş fırçanızı yahut yumuşak bezleri ıslatıp kullanarak günlük olarak dudaklarınızı hafifçe ovalayabilirsiniz. Böylece dudaklarınızın üzerinde biriken ölü derilerden kurtulabilir ve hem daha canlı hem de daha parlak dudaklara sahip olabilirsiniz. Ölü deriler belli olduklarında kötü görünümler sunduklarından dolayı oldukça kolay olan bu işlemi bir alışkanlık haline getirmeyi unutmayın.

Ayrıca kuruyan dudaklarınız için nemlendirici stickler kullanmanın yanında çeşitli krem ve bakım malzemelerini de unutmamalısınız. Stickler her ne kadar kolay kullanılır ve etkili olsalar da genellikle gün içerisinde hızlıca kullanılmak için üretildiklerinden dolayı evdeyken bu iş için daha uygun bakım kremlerini denemeniz en azından dışarıda dudaklarınız için daha az uğraşmanızı ve her zaman dudak güzelliğinizi korumanızı sağlayacaktır.

Rujlar dudaklarınızı renklendirirler ancak her zaman daha iyi bir görünüm sundukları söylenemez. Daha iyi bir görünüm için ruj sürmeden önce parlatıcı ve nemlendiricilerinizi uygulayarak onların üzerine ruj sürmeniz çok daha etkili ve dudaklarınızı canlı gösteren bir çözüm olacaktır. Ayrıca dudaklarınızın dış etkenlerden korunması için oldukça iyi bir destek sağlayacaklardır.

Çok sıcak yaz koşullarında veya çok soğuk kış zamanlarında dudaklarınızın vücudunuzun diğer kısımları gibi kolay kapatılır olmadıklarından dolayı atkı ve şal gibi ürünleri dudaklarınızı koruyacak şekilde takmanız ve özellikle dış mekanlarda rüzgar ve güneş ışığı gibi etkilerden korumanız gereklidir. Her zaman bir miktar nemli kalması gereken dudaklarınızın bu nemini koruyabilmesi için günlük su ihtiyacınızı da karşılamanız ve vitamin, mineral gibi desteklerinizi almanızı unutmamanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.