Evde siyah nokta temizliği

Güzellik

ciltbakimi
Burnumun üzerinde beliren siyah noktalardan rahatsızlık duyuyordum. Cilt tipime özel günlük temizleme jeli kullanıyordum. Evet, makyajımı ve cildimizi temizliyordu ama siyah noktaları etkilemiyordu. Evde siyah noktaları temizlemek için çeşitli yöntemler deniyordum. Banyodan çıktıktan sonra açılmış ve yumuşamış cilt gözeneklerimi, tırnaklarımla sıkarak siyah noktaları çıkarmak gibi…

Bu yöntem burnumun üzerinde izler oluşmasına, eğer çok fazla sıkmışsam siyah noktaların yaraya dönüşmesine sebep oluyordu. Anladım: sıkarak, siyah noktaları yok etmek mümkün değildi. Peki, nasıl bir yol izlemem gerekiyordu?

Kozmetik ürünlerin satıldığı bir eczaneye gidip siyah noktaları temizlememi sağlayacak bir ürün önerisinde bulunmalarını istedim. Önerilen ürünün fiyatı 150 liraydı ve bu miktar bütçemi aşıyordu. Evet, o küçücük siyah noktalar için 150 lira vermek istemiyordum, pekâlâ o paraya kendime yeni ayakkabılar alabilirdim! Peki, evde siyah nokta temizlemenin ekonomik bir yöntemi yok muydu?

Hem cildime zarar vermeyecek, hem bütçemi zorlamayacak hem de siyah noktalardan kurtulmamı sağlayacak bir yöntem buldum: peeling yapmak! Peki, nasıl? Burnumun üzerine sürmeye yetecek miktarda yoğurt, limon suyu ve toz şekeri karıştırdım. Karışımı, burnumun üzerine sürdüm ve nazik hareketlerle masaj yaparak yedirdim. Maskeyi, burnumun üzerinde yaklaşık 10 dakika beklettim ve sürenin sonunda ılık suyla duruladım.

Hemen ardından ise tonik görevi gören gülsuyunu pamuk yardımıyla burnumun üzerine sürdüm. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra cilt bakımında tek geçtiğim Bepanthene kremi uyguladım. Bu işlemi, günde iki kez tekrarladım. Üç günün sonunda siyah noktalarım temizlenmiş, cilt gözeneklerim sıkılaşmıştı.

Peki, bu doğal peeling cildime nasıl etki ediyor, siyah noktaları nasıl temizliyor? Açıklayayım: limon suyu, derinlemesine temizlik özelliğine sahip anti bakteriyel özler içeriyor. Yoğurt, cildimdeki yağ dengesini düzenliyor ve temizleyici özelliğe sahip… Toz şeker ise tanecikli yapısıyla, cildime zarar vermeden üstteki ölü derileri temizliyor. Gülsuyu ise siyah noktaların çıkmasıyla beraber açık kalan cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlıyor. Bepanthene krem ise hücre yenileyici ve nemlendirici özelliğiyle cilt güzelliğimi koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.