Evde yürüyerek zayıflamak mümkün!

Egzersiz

leslie-evde-yürüyüs
Yürümenin faydalarını hepimiz biliyoruz… Yürüyüş esnasında vücutta 50’nin üzerinde kas aynı anda calışıp metabolizmayı hızlandırıyor ve kilo vermek kolaylaşıyor fakat her zaman dışarı cıkıp yürüme imkanı da olmuyor maalesef.

Leslie Sansone isimli bir fitness eğitmeni Walk at home (Evde yürüyüş) hareketini başlatmış. Yani Leslie ile birlikte yürüyorsunuz. Yürümek derken, bazen yerinde sayarak, bazen yanlara giderek, bazen dizlerini karnına çekerek, bazen ileri doğru tekme atarak… 50-55 dk kadar hiç durmuyorsunuz ama çok eğlenceli, vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz…

Aşamaları mil serileri şeklinde hazırlanmış.Mil serileri ( 1- 5 millik program ) daha hızlı adımlı yürüyüş ve hızlı kilo vermeye yönelik bir seri duruma göre istenen milden başlanabilir. Youtube’ dan açıp izleyeblir veya web adresinden girip bilgisayarınıza indirirerek programdan kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Dilerseniz dvd’sini satın almanız da mümkün.

Express yürüyüş serisi 1 ve 2 mil (pilates lastiği ile yapılıyor)

Diğer seriye göre daha gelişmiş ve hızlı hareketler (kardiyo,kas geliştirici ve çalıştırıcı,beden güçlendirici, esneme) içeriyor. İki level bir arada ya da ayrı ayrı da yapılabilir.

Birinci leveli (1 mile) basit yürüyüş programıdır ve 1 adet pilates lastiği gereklidir vücut germe ve güçlendirme hareketi yapmak için)

3 mil
3 millik yürüyüşte hafiften başlanarak tempo hızlanıyor. Bel ve cevresini inceltemeye yarayan bu seride bele bağlanan bir tür lastik kullanılıyor ayrıca kol kasları da iyi çalıştırılıyor.

4 mil
Oldukça tempolu ve hızlı bir yürüyüş hedefleniyor, aralarda bol bol koşuluyor kilo kaybı ve yağ yakımı için iyi bir seçenek.

5 mil
Yağ yakıcı, tempolu hızlı yürüyüşlerle millerin sonlarına doğru jogging(hafif koşu) yapılıyor. Başka bir mile gelindiğinde tempo hafifliyor,millerin sonuna doğru yine hızlanıyor. Metobolizmayı hızlandırıp yağ yakmakta büyük fayda sağlayan bu yürüyüşte herhangi bir ekipman kullanılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.