Evdeki Ürünlerle İnanılmaz Güzellik İpuçları

Bitkisel Kürler

Güzellik İpuçları
Bakımlı olmak, cildinizi sağlıklı tutmak için çok para harcamanıza gerek yok aslında. Evdeki ürünlerle neler yapıldığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. İsterseniz hemen istenmeyen tüylerinizden doğal bir karışımla nasıl kurtulacağınızı anlatarak başlayalım.

1. Bal, limon suyu ve yulaf ezmesi karışımı:

2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırın ve bir kulak çöpü veya pamukla cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bunu haftada 2-3 kez yapmaya devam ettiğinizde 1 ay içinde istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olacaksınız.

2. Parfüm kokusunu vazelinle daha kalıcı yapma:

Parfüm kokusunun daha kalıcı olmasını istiyorsanız, parfümü sıkmadan önce uygulayacağınız yere biraz vazelin sürüp öyle sıkmayı deneyin. Parfümün bu şekilde daha kalıcı olduğunu göreceksiniz.

3. Elma sirkesiyle cilt bakımı

1 litre su dolu bir kabın içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi dökün. Daha sonra bu karışımı pamuk veya bir bez yardımıyla sivilce sorununuz olan bölgeye uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Sivilcelere karşı önlem alabileceğiniz en doğal ve basit yöntemlerden biridir.

4. Bal ve tarçınla yüz maskesi yapmak:

1 yemek kaşığı süzme bal ve 1 yemek kaşığı tarçını bir kapta macun haline gelene kadar karıştırın. Daha sonra sivilce olan bölgeye uygulayın. 2 saat bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

5. Saç maskesi yapmak:

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını saç diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak saçınıza uygulayın. Çok kuru ve yıpranmış saçlar için süreyi bir bone takarak uzun tutabilirsiniz. Normal saçlar için 30 dakika yeterli bir süredir.

6. Zeytinyağı maskesi yapmak:

Bu size garip gelebilir ama kullanılan bir yöntemdir. Kuru bir cildiniz varsa zeytinyağı sürerek daha parlak ve yumuşak bir cilde sahip olmanız mümkün.

7. Gözlerdeki şişlik için yeşil çay torbası:

Gözlerdeki şişlikleri indirmek için ıslak yeşil çay torbasını gözünüze tutarak şişlikleri azaltabilirsiniz. Bunu okuyunca çay pansumanı aklınıza gelecektir. Bununda gözlerdeki şişlikleri indirmek için etkili olduğu söyleniyor.

8. Makyaj yaparken şeffaf bant kullanımı:

Makyaj konusunda çok başarılı değilseniz şeffaf bant kullanabilirsiniz. Şeffaf bant kedi gözü yapımında fotoğraftaki gibi kullanıldığında çok işe yarayacaktır.

9. Saç kremini tıraş kremi olarak kullanmak:

Acil durumlarda saç bakım kremini bacaklarınızı alırken de kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.