Evlenmek için doğru kişi mi?

Yaşam

iliski
Kadınlar ve erkekler bazen birlikte oldukları kişileri çok detaylı olarak incelemezler ancak iş ciddiye bindiği zaman evlenmek için doğru kişi mi sorusu da kendisini ortaya çıkarmaya başlar. Zira bir ömür geçirmeyi planladığımız insanın yanlış kişi olması halinde mutsuzluğun da bir ömür süreceği neredeyse garanti. Bu nedenle doğru insanla evlenmek ve evlilikte problemlerden kaçınmak için bazı işaretlere kesinlikle dikkat etmek gerekiyor.

Doğru insanı bulduğunuzda fark edeceğiniz ilk şey, onun sizi gerçekten dinlediği ve ister iyi ister kötü şeyler olsun bunlara ilgi gösterdiği. Pek çok kişi karşısındaki insanı sadece bir görev icabı olarak dinliyor ancak aslında sadece seven insanlar içlerinden gelerek bu işi yapıyorlar. Tabii ki kendinizden de emin olmanız gerekli ve eğer siz de onu görev icabı dinliyor, gerçek bir ilgi göstermiyorsanız, sizin de onun için doğru kişi olmama ihtimaliniz var.

Bunun yanında aşka dayalı ilişkilerde sevginin hiç bir karşılık olmadan verildiği de bir gerçek. Eğer verdiğiniz sevgi karşılığında bir şeyler bekliyorsanız veya karşı taraf sizden bir şeyler bekliyorsa, çok da uyumlu bir çift olduğunuz söylenemez. Aşkın ve sevginin daha doğal bir şekilde devam ettiği ilişkiler sizi mutlu edecektir.

Bazen kıskanç bir sevgilimiz olmasını istediğimiz bir gerçek. Çünkü kıskanan insan seven insandır sözü benliğimize bir hayli işlemiş durumda. Ancak kıskançlık bir takıntı düzeyine geldiğinde sevginin değil ruhsal sıkıntıların bir sonucu olmaya başlıyor. Eğer karşınızdaki kişi size kişisel bir alan bırakmıyor, sizi devamlı olarak köşeye sıkıştırıyor ve her adımınızı takip ediyorsa, onun pek de makul bir insan olduğunu düşünmeyin. Zira seven bir insan sizi olduğunuz gibi kabul edecektir ve sizin isteklerinizin en önemlisi olduğunu düşünecektir.

İletişim kurulamayan insanlar da evlilik için pek uygun kişiler değillerdir. Pek çok insan maalesef aşkın gözlerini kör etmesi sebebiyle anlaşması, uzlaşması zor kişilerle evleniyor ve evlilik içerisindeki ilk sıkıntıda bu kişilerin anlaşılmaz tavırları kavga ve tartışmaların bitmemesine, evliliğin temellerinin sarsılmasına sebep oluyor. Bu nedenle doğru insanı ararken onun iletişime ne kadar açık olduğunu da bir gözden geçirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.