Eyelıner Ve Goz Kalemı Nasıl Surulur

Makyaj

Eyelıner-Goz-Kalemı-Nasıl-Surulur
Makyajın önemli basamaklarından biridir eyeliner nasıl surulr sorusudur. Aslına bakacak olursanız çok da zor değil sadece biraz dikkat ve hassasiyet göstermeniz yeterli olacaktır.

Göz kalemi ve eyeliner kullanımında bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her iki makyaj malzemesinin de olabildiğince ince çizgiler halinde kullanılmasının gözünüzü ve makyajınızı çok daha güzel ve hoş göstereceğidir.

Eyeliner tercihinizi yaparken ten ve saç renginize uygun olması çok önemlidir. Örneğin esmer bayanlarda ve siyah saç rengine sahip bayanlarda siyah göz kalemi çok daha uygundur. Diğer ten renklerine sahip bayanlarda bu siyah göz kalemi ve eyeliner koyu gelebilir.

Beyaz ten rengine sahip bayanlarda ise çoğunlukla hafif kahverengi veya gri renkli göz kalemi veya eyeliner kullanmalılar. Gece dışarı çıkacak iseniz gece makyajınız için kullandığını göz farınıza uygun kalem rengini kullanmalısınız.

Eyeliner kullanırken olabildiğince ince uçlu fırça kullanın. Bu size daha güzel bir görüntü sağlayacaktır. Eğer eyeliner kullanmakta zorlanıyorsanız şu basit öneriyi deneyebilirisiniz. Olabildiğince aşağıya bakın, eliniz ile üst göz kapağınızı yukarıya doğru gerdirin. Üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dip çizgilerine olabildiğince yakın geçen çizgi çekin.

Bu çizdiğiniz çizgi gözün sonunda bitmeli ve dışarıya doğru taşmamalıdır. Eğer alt göz kapağınıza çizgi çekmek tarzınız değil veya istemiyorsanız eyeliner ile yan yana gelecek şekilde noktalar kondurun. Ya da eğri bir şekilde kısa çizgiler çizebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.