Fotoğraf Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj

Makyaj-hatalari
Fotoğraflara sık sık göz atan biriyseniz genellikle siz de bizim fark ettiğimiz şeyi fark edeceksiniz. Günlük hayatta oldukça güzel görünen makyajlar yapan kadınlar, fotoğraf çekindiklerinde bu güzellikten maalesef eser kalmıyor ve bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de fotoğraf makyajı yapmayı bilmemek diyebiliriz. Bazı makyaj hilelerini kullanarak fotoğraflarda daha güzel çıkmak mümkün ve biz de sizlere bu ipuçlarından biraz bahsederek her zaman tüm fotoğraflarınızda en güzel halinizle belirmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Fotoğraflarda flaş kullanımı ve çevre ışıklandırmaları nedeniyle genellikle suratımızın biraz fazla parlak çıktığı ve buna bir de ter gibi koşulların eklendiği ortada. Dolayısıyla fotoğraf çekiminin bol olacağı günlerde yüzünüzün parlamasına engel olmak için daha mat bir sonuç veren pudra ile fondötenleri kullanmayı unutmamalısınız. Özellikle güneşten koruyucu bir etkiye sahip olan kapatıcıların fotoğraflarda bembeyaz çıkmaları bütün gecenizi mahvedebilir.

Sadece teniniz değil aynı zamanda göz altlarınızda kullandığınız kapatıcıların da doğru tonlarda olduğundan emin olmalısınız. Fotoğraflardaki ışıklar nedeniyle genellikle kullanılan renkler fazla kontrast oluştururlar ve bu kontrastı önlemek için yüzün farklı bölgelerinde birbirinden çok farklı renklerde ve tonlarda malzemeler kullanmamak, kullanılsa bile onları bir şekilde birbirine yumuşak şekilde geçirmek gerekir.

Tabii ki bu kuralların bir benzeri ruj kullanımı için de geçerli. Dudaklarınıza dikkat çekmek istiyorsanız pembe, vişne gibi renkleri kullanabilirsiniz ancak yine parlamalara engel olmak ve dudakların daha biçimli durmasını sağlamak için mat tonları tercih etmeyi unutmamalısınız. Mat tonlardaki rujlar fotoğraflarda daha güzel dururken parlak rujlar günlük hayatta daha iyi bir sonuç verirler.

Özel gün ve gecelerden hemen önce kaşları aldırmak genellikle fotoğraflar için yapılan en ölümcül hatalardan bir tanesidir. Zira cildi hassas kişilerin kaş bölgelerinde alınmadan dolayı bir kızarıklık meydana gelir ve bu kızarıklık normal bir gözle çok dikkat çekmese de fotoğraf flaşının altında adeta bir tabela gibi belli olur. Kaşlarınızı daha önceden aldırarak ve gerekirse kaş kalemleri kullanarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Elbette makyajınızın genel olarak yüz tipinize ve kıyafetlerinize uyumlu olduğunu da bir kontrol etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.