Gliserin: Pembe dudaklar için en doğal ürün

Makyaj

Yumuşak, pembe ve sağlıklı dudaklar her kadının isteğidir. Vücudun özellikle soğuk, rüzgar gibi dış unsurlardan en çok etkilenen bölümü dudakların sağlıklı görünmesi için basit çözümler vardır.

Dudaklarımız zaman zaman çatlar, rengi koyulaşır, sağlıksız bir görünüm kazanır. Bunun da, aşırı çay-kahve tüketimi, güneş, rüzgar, sigara gibi birçok nedeni olabilir.

Ancak bu konuda size önereceğimiz doğal bir ürün var: Gliserin. Kozmetik ürünlerle pahalı çözümler aramak yerine bu en doğal ürün, yumuşak ve pembe dudaklar için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Gliserin cildiniz için, özellikle de kuru ciltler için bir nemlendirici olarak harikalar yaratır. Cildinize fayda sağlamak için yararlanabileceğiniz gliserini, dudaklarınızın bakımı için de kullanabilirsiniz.

Limon, gliserin ve bal kürü

Malzemeler:

½ çay kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı gliserin

1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Limon suyunu bal ve gliserinle iyice karıştırın. Bu karışımı, yatmadan önce dudaklarınıza sürün ve gece boyu bekletin. Sabah kalktığınızda dudaklarınızı ılık su ile yıkayın.

Haftada üç kez bu uygulamayı yaparsanız parlak, canlı, pembe ve nemli dudaklara sahip olabilirsiniz.

En iyi sonucu almak için gliserini kullanma ipuçları

Gliserin, ister yüzünüzde ister dudaklarınızda olsun limon suyu ile çok iyi etkileşim yapar. Kuru, çatlamış dudakları tedavi etmek ve dökülmeyi ve kanamayı önlemek için ikisini birlikte karıştırın.

Gliserin kullanmak için en uygun zaman gecedir.

Çatlak dudakların pul pul dökülmesi sorunu için, Hint yağının gliserinle karıştırılması mükemmel bir çözümdür.

Dudaklarınızı nemli ve yumuşak hale getirmek için gliserin, bal ve limon suyu karışımını her gün kullanabilirsiniz.

Her gün ruj kullanmak, dudaklarını biraz karartabilir. Bunu önlemek için ruj uygulamadan önce az miktarda gliserin kullanın. Onları sadece koyulaşmadan korumayacak, aynı zamanda rujunuzun düzgün bir şekilde kaymasına yardımcı olmak için ek bir nem katmanı sağlayacaktır.

Gliserini dudaklarınızda kullanmanız için 10 neden

Dudaklarınızı yumuşatır

Özellikle kış aylarında kuruyan, çatlayan, zaman zaman da kanayan dudaklar için gliserin ideal bir beslenmedir. Dudakları besler ve nemlendirir.

Dudaklarınızı pembe yapar

Kararan dudaklarınızı, yatmadan önce süreceğiniz gliserin ile yok edebilir pembe dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudaklarınızı nemlendirir

Dudakları sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için nemli tutmak önemlidir. Gliserin dudaklarınızı nemlendirmek için uygundur.

Dudaklarınızdaki kanamayı önler

Kuru dudaklarla birlikte gelen en yaygın sorunlardan biri kanamadır. Gliserin ile dudaklarınızı iyileştirebilir kanamaların önüne geçebilirsiniz.

Yaşlanma belirtilerini önler

Yüzünüzde olduğu gibi yaşlanma belirtileri dudaklarınızı yavaşça etkiler. İnce çizgiler ve lekeler cildinize özel değildir. Gliserin bu işaretleri önleyebilir, dudaklarınızı yumuşatır ve esnekleştirebilir.

Dudaklardaki tahrişi önler

Dudakların çok kuru olduğunda tahrişe neden olabilir. Bu problemi tedavi edebilir ve gliserin yardımı ile tekrar oluşmasını önleyebilirsiniz.

Ağız ülserini tedavi eder

Ağız ülserleri genellikle ilaçlı merhemlerle tedavi edilen problemlerdir. Çok daha iyi ve daha güvenli alternatif gliserindir. Sürülerek kullanıldığında ağız ülseri için çok etkilidir.

Lekeleri giderir

Dudaklardaki pigmentasyon, birçok insanın yüz yüze kaldığı bir sorundur. Güneşe maruz kalma, makyaj ve kötü bakımdan kaynaklanan pigmentasyonunu gliserin ile giderebilir, sağlıklı ve bakımı iyi görünen dudaklar elde edebilirsiniz.

Ölü cildi temizler

Gliserin, ölü cildi dudaklarınızdan çıkarma yeteneğine sahiptir. Her gece kullandığınızda ölü cildi çıkarır ve yeni cilt ortaya çıkar. Ölü cildi temizleyerek, yeni cilt oluşması için uyarılmasını sağlarsınız. Dudakta oluşan kabarcıklar nasıl geçer

Dudakları sağlıklı yapar

Gliserin, sağlıklı dudaklar elde etmenin en iyi yollarından biridir. Nemlendirme, cildi yumuşatma, kuruluğu önleme ve farklı problemleri tedavi etme ve önleme kabiliyeti ile dudaklarınızı sağlıklı tutabilen en iyi bileşendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.