Göbek Bölgesi Yağları

Güzellik

Gobek-Yaglari-Neye-Sebep-Oluyor_1303511578
Geçmiş zamanlarla kıyasladığımızda özellikle kadınlardaki göbek yağlanması sorunu kalça ve basen yağlanması sorununun önüne geçmiş durumda. Bunda en büyük sebep ise beslenme alışkanlıklarının zaman içinde ciddi ölçüde değişmesi olarak gösterilebilir.

Düzensiz beslenme ile birlikte hareketsiz yaşam tarzı, şeker ve karbonhidrat bakımından fazla yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi baş etmen olarak gösterilebilir. Bir de tüm bunlara ilaveten ilişkili olmakla birlikte bağımsız olarak da ortaya çıkan insülin değerlerindeki farklılaşma ve dengesizleşme de eklenince göbek yağlanması daha önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Göbek yağları evet sorun ama kurtulunmayacak bir dert değil. Yapılması gereken en öncelikle beslenme alışkanlığını düzenlemekten geçiyor. Elbette ki bunun en başında ise alınan karbonhidrat miktarının düzenli olarak günlük ihtiyaç haline indirgenmesi var. Ve buna ilaveten spor veya günlük olağan hareketlerden hariç egzersiz ile işe başlanmalı.

Oluşan göbek yağlarının sarkmalara sebep vermemesi için göbek bölgesi kasları güçlendirici spor hareketleri tavsiye edilebilir.

Tüm bunlarla birlikte alınacak olan besinler olarak tabir edilen doymuş yağ oranı düşük besinler tüketilmeli. Örneğin yemeklerde kullanılacak yağ cinsi zeytinyağı olmalı.

Karbonhidrat alınacak ise özellikle ülkemizde en çok tüketilen olan ekmek için siyah ekmek tercih edilmeli.

Güzellik ve bakım tüm kadınların hassas olduğu konuların başında geliyor. Kozmetik olarak dışarıdan yapılabilecek birçok uygulama var. Zaman zaman bunlar uygulanabilir. Ancak bedenimizi içeriden de sağlıklı ve bakımlı tutmak şartı ile .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.