Göbek Eritme Egzersizleri

Sağlık

gobek-eritme-hareketleri
Göbek Eritmek İçin Birinci egzersiz: Evinizde spor ya da yoga matınız varsa yere serip üzerine sırt üstü uzanın. Matınız yoksa düz ve yumuşakça bir zemin dahi işinizi görecektir. Ellerinizi kalçalarınızın yanında tutabilir ya da başınızın arkasında birleştirebilirsiniz.

Dizleriniz, ayak tabanlarınız yere değecek şekilde bükülü olmalıdır. Dizlerinizin arasında bir tenis topu olduğunu hayal edip bu boşluğu muhafaza etmelisiniz. Nefes alın, verirken başınızı ve kürek kemiklerinizi kaldırarak gövdenizi bacaklarınıza doğru çekmeye çalışın. Bu hareketi 6 ya da 15 tekrar arasında yapabilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin İkinci egzersiz: Kollarınız ilk pozisyondaki gibi başınızın arkasındayken, bacaklarınızı karnınıza doğru biraz çekip nefes alın, nefes verirken başınızı ve kürek kemiklerinizi kaldırmayı deneyin. Aynı anda bacaklarınızı da karşıya uzatmaya çalışın. Sonra tekrar bacaklarınızı kendinize çekerek başlangıç pozisyonuna geri dönmelisiniz. Bu hareketi 6 ya da 15 tekrar arasında yapabilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin Üçüncü egzersiz: Ayağa kalkıp bacaklarınızı karnınıza doğru çekebildiğiniz kadar çekip, her bir bacağınız için bu hareketi 15 kez tekrarlayabilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin Dördüncü egzersiz: Yan bir şekilde dirseğinizden destek alarak uzanmalısınız. Üstte kalan bacağınızı, karnınızı ve kalçalarınızı sıkarak yukarı kaldırıp indirmelisiniz. Bacağınızı indirirken diğer bacağınız ile tamamen birleştirmemeye özen göstermelisiniz. Bu hareketi her iki bacağınız için de 15 kez tekrar edebilirsiniz.

Egzersiz sonrasında meyveler, sebzeler, tam tahıllar ve dengeli bir beslenme uygulamalısınız. Ayrıca karın içi organların etrafına kamp kuran yağların sebebi olarak kolesterol, kalp ve diyabet hastalıkları için kontrolünüzü yaptırmalısınız.

Bilim adamları stresin karın bölgesinde yağlanma konusunda etkili olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca yağlı ve şekerli gıdalar da doğrudan bu bölgede birikiyor. Stresten kaynaklanan kanda artan kortizol seviyesi, insülini reaksiyona sürüklüyor. Bu durumda canımız sürekli yemek ve tatlı çekiyor. Stresten uzak bir hayat için yoga ve meditasyon deneyin.

Sigara içince ince kalacağına inananlardan mısınız? Çok yanılıyorsunuz! Sigara ve alkol, hem vücudunuzdaki stres hormonunu etkiler, hem bağırsakların içindeki hareketleri bozduğundan tam tersi kilo artışına neden olur.

Göbek gibi belirli bir bölgede yoğunlaşan kilo sorununu çözümlemek için bir eğitmen kiralamak iyi bir çözümdür. Nokta atışı yaparak, doğru bölgeleri çalıştırır ve gereksiz zaman harcamaktan kurtulursunuz. Üstelik kısa sürede sonuca ulaşırsınız.

Tıpkı vebadan kaçar gibi trans yağlardan kaçın. Birçok yiyecekte bulunan trans yağları farkına varmadan tüketiyor olabilirsiniz. Market alışverişlerinde etiket okumayı alışkanlık haline getirin.

Karın bölgesindeki yağları eritmenin yollarından biri de masajdır. O bölgedeki yağların parçalanıp ter ve idrar yoluyla atılmasına yardımcı olurlar. Ancak masajla atığınız yağları, ardından iştahla yediğiniz yemeklerle geri almamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.