Göz Altı Morlukları İçin Pratik Maskeler

Güzellik

Göz-alti-morluklari-icin-maske
Merhaba Hanımlar. . . Yaz günlerinin geçmesi ile birlikte cilt bakımından oh ne güzel kurtuldum diye kendinizi bırakmayın. Cilt bakımı ve güzellik kısa süreli değil tüm bir yıl boyunca yapılması gereken bir dizi işlemlerden geçer. Bu böle olunca yaz aylarından dan kalma açık kalmış cilt gözenekleri, yaz sonrasında bronzlaşmış cilt, daha önceden sıkılmış olan sivilceleriniz lekelere ve morluklara sebep olabilir. Tüm bu cilt sorunlarının çözümünde kullanabileceğiniz sadece tek bir maske ile sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Maskesi İçin Gerekli Malzemeler:
Bir çay kaşığı bal kabağın çekirdekleri(çiğ olacak),
Bir tatlı kaşığı Su ve ya süt,
Yarım çay kaşığı bal

Göz Altı Morlukları Maskesi Hazırlanışı:
Bir çay kaşığı bal kabağı içini çekirdekleri havanda ezin, bir tatlı kaşığı su ve ya sütü ekleyip karıştırın ve balı da ekleyin bir kaseye koyup 2-3 saat dolapta bekleyin.Lekeler,çiller açılana kadar bu kürü uygulayın…

Bal Kabağı Maskesinin Faydaları :
Hem cildi sıkılaştıracak, hem lekelerle savaş hemde göz altındaki morluklara iyi gelen ve ilk defa açıkladığı müthiş bal kabağı maskesi.

Gözaltı Morlukları :
Özellikle hanımların baş sorunlarında biri olan gözaltı morlukları ve ödemleri için bir karışım. bu karışımı hem içebilir hem de ,buz kalıplarında küçük buzlar haline getirerek göz altlarına sürerek faydasını görebilirsiniz.
Bu tarif napolyon’un eşi josephine nin çok ünlü bir tarifi

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Malzemeler:
250 gr. ahududu (Ahududu yoksa böğürtlen ya da çilek kullanabilirsini) ,
100 gr. yoğurt ,
1 yemek kaşığı limon suyu,

Hazırlanışı:
Tüm malzemeyi karıştırıp blenderden geçirin.bu karışımı haftada 1-2 kez taze olarak hazırlayıp için. ayrıca buz kalıplarında dondurup, bu buz parçalarını yüzünüzde ve gözaltlarında gezdirirseniz ödeme ve morluklara faydalı olur. ayrıca bu karışım sadece gözaltı ödemlerine değil, tüm vücuttaki ödemleri almaya çok faydalıdır.sabah kahvaltısından 20 dakika önce içerseniz daha etkili olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.