Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Egzersizler

Güzellik

goz-kurulugu
Gözler bazen karşı tarafın en çok dikkat ettiği bölgedir. Dış dünya ile irtibat kurmamızı sağlayan gözlerimiz en değerli organlarımızın başında gelmektedir. Bu sebeple gözümüzün ve çevresinin bakımını yapmak oldukça önemlidir.

Şimdi basit uygulamalar ile göz bölgesindeki kırışıklar başta olmak üzere göz bakımını yapmak için basit uygulamalardan bahsedeceğiz.

İlk önce göz kapaklarının yanından itibaren parmak uçlarınız yardımıyla şakaklarınıza doğru cildinizi gerdirin. Bu şekildeyken gözlerinizi açıp kapatmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar gözleri sağa ve sola hareket ettirmeye çalışıın.

Yorgun Gözler İçin;

Eğer fazla çalışmadan dolayı gözlerinizin yorulduğunu düşünüyorsanız bu tavsiyemiz size göre. İlk önce gözlerinizi tam daire olaca şekilde yuvarlayın. Bu hareketi yaptıktan sonra göz kapaklarınızı sıkıca kapatıp gevşetin. Bu hareketleri isteğe göre tekrarladığınızda göz bölgesindeki kan dolaşımını arttırmış olacak ve gözleriniz için taze kanın gitmesini sağlayacaksınız.

Gözleri Rahatlatıcı Egzersiz
Gözleriniz yorulduğunda şu anlatacağımız basit egzersizler yardımıyla rahatlayabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın. Avuç içlerinizle göz kapaklarının üzerine koyarak içeri hiç ışık girmeyecekmiş gibi kapatın. Bastırmanıza gerek yok. Burada önemli olan gözü yorucu olan ışığın etkilerini yok etmek. Bu şekilde zifiri karanlığı düşünün. Eğer yeteri kadar karanlık olmazsa göz kapaklarınızı sıkıca kapatabilirsiniz. Bu şekilde geçireceğiniz bir kaç dakikadan sonra gözlerinizi açtığınızda, gözleriniz dinlenmiş olacak.

Göz Kaslarını Kuvvetlendiren Egzersizler:

* Başınızı sabit tutarak gözlerinizi aşağı yukarı hareket ettirin.
* Olabildiği kadar uzaktaki bir cisme konsantre olun ve daha sonra yakındaki bir noktaya konsantre olun. Bu işlemi bir kaç defa yapın.
* Gözlerinizi önce saat yönünde daire yapacak şekilde çevirin, daha sonra ters istikamette yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.