Göz Renklerine Göre Göz Farları

Makyaj

göz-makyajı
Göz farları gözlere biçim ve parlaklık verirken kullanacağınız toz veya sıvı holdeki makyaj malzemeleridir. Bu yazımızda göz renklerine göre göz farklarında hangi renkleri kullanabilirsiniz ve bir kaç ufak tavsiyelerden bahsedeceğiz.

Far sürme işlemine başlamadan önce göz kremini kullanıp fondöten uygulandıktan sonra sürülmelidir. Gözün rengine göre far kullanmak, resime göre uygun çerçeveyi seçmeye benzemektedir. Gözlerle aynı renkte far hiç iyi durmaz. Kullanacağınız uygun renkler ile göz renklerinizi meydana çıkarabilirsiniz.

Gökyüzü Mavisini Ortaya Çıkarın
goz-fariMavi göz için göz rengini ön plana çıkaracak kontras renkler kullanılmalıdır. Örneğin; açık ya da koyu gri, kahve ve pembe far karışımları mavi gözde çok daha iyi durur. Parlak bir bakış istiyorsanız turkuaz veya küpe çiçeği rengini kullanabilirsiniz. Emin olun bu şekilde bakışlarınız çevrenizi aydınlatacak.

Doğanın rengi yeşil yeşil bakışlar
Gözleri yeşil ve ela olanlara toprak tonları, morlar, koyu gri, şeftali rengi ve kahverengi farlar yakışmaktadır. Ela gözler ayrıca mor ve menekşe tonu renkler kullanarak gözlerini yeşil renge çevirebilirsiniz.

Toprak Rengi Kahverengi Gözler
Gözleri kahverengi olanlar ise; koyu yeşil, mavi, kızıl ve toprak tonları ile mor farları tercih etmelidir. Gözleri belli etmek için bakır ve bronz renkleri kullanabilirsiniz. Ceylan bakışlar için de bej ve haki yeşil renkleri deneyebilirsiniz. Koyu mavi, pembe veya kireç yeşili ile farklılık oluşturabilirsiniz.
Bir kaç tavsiye…

Gözlerin koruyucu süpürgesi olan kirpiklerin bakımı için, kirpik besleyici jelleri kullanmak isabetlidi
Denize girerken ve düğün günlerinde, suya dayanıklı rimel kullanmak isabetlidir. Eğer kirpikler hacimsiz görünüyorsa hacim veren maskaralar en idealidir. Kirpikleri daha gür göstermek için, onları hafifçe pudralamak ardından rimel sürmek yerinde olur.

Kirpik kıvırma aleti haftada bir iki kez, kirpikler boyanmadan önce kullanılmalıdır. Böylece gözler daha anlamlı ve iri görünecektir. Bu aletin İçindeki lastik, arada bir çıkarılıp yağlanarak kullanılırsa, kirpiklerde keskin bir iz bırakmaz.

Göz makyajı özel ürünlerle temizlenmeli ve asla makyajla yatılmamalıdır. Göz makyajı silinmeden yatıldığında gece boyunca akıp, göz altında kendine dere yatağı gibi ince bir yarık oluşturarak dağılır. Bir müddet sonra da bu ince kırışıklar iyice yerleşip, görünümü bozarlar.

Göz temizliği dıştan içe ve üstten alta doğru yapılmalıdır. Sert hareketlerden ve bu ince hassas bölgeyi hırpalamaktan kaçınılmalıdır.

Gözlerin altındaki morluklara göz altı kapatıcısı uygulamak için de dudak fırçası kullanmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.