Gözkapağı Estetiği

Güzellik

göz-makyajı
Göz kapağındaki fazla derinin, görmeyi engellediğini ileri süren İbni Sina ve İbni Rüşt’ten sona Sichel bu fazla derinin çıkarılmasını önermiş ve böylece blefaroplasti yöntemi uygulanmaya başlanmıştır.

Göz kapağı estetiği
Göz kapaklarının altındaki yağ dokusu zamanla dışarı doğru fıtıklaşma yapar ve göz çevresindeki cildin esnekliği zamanla azalır, estetik blefaroplasti bu durumlarda uygulanır. Yorgunluk, stres ve ilerleyen yaş, gözkapaklarımızda kabarık ve pörsümüş bir görünüme neden olur. Göz altlarında belirgin torbalanmalar olduğu durumlarda bu yağ dokusunun çıkartılırke, yağ torbalarının çoğu korunup dışarı doğru sarkan yağ dokusunun normal yerine getirilmesi gerekir. Alt göz kapaklarındaki torbalanmalar, genç kişilerde genetik olarak da görülebilirdir.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?
Göz kapağı ameliyatı lokal anesteziyle yapılır. Kesiler alt gözkapağı kirpiklerinin hemen hemen altından yapılır ve iyileştiğinde hemen hemen görünmez hale gelir. Belirgin torbalanma varsa, yağ dokusu çıkarılır ya da normal yerlerine getirilir. Fazla deri bu kesilen yerden çıkartılır, ince dikişlerle kapatılır ve dikişler 4-5 gün içinde alınır.

Göz kapağı estetik ameliyatı yaklaşık olarak 1 saatte biter. Ameliyat sonrasında, perde gibi aşağı sarkmış deri fazlalığı ve gözkapağının iç ve orta kısmındaki şişlik şeklinde kendini gösteren yağların fıtıklaşması sorunları çözülür.

Gözkapağı estetiği (blefaroplasti) ile yaşlı ve yorgun ifade veren görüntü yok edilerek, gözler daha canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Gerekirse, kapaktaki ince bağ dokuları da sıkılaştırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.