Gripten kurtulmak için Zencefil çayı

Sağlık

bitki-caylari
Siz de bu sıralar herkes gibi grip olmuşsanız ve bu hastalığa anında çözüm arıyorsanız; doğru yerdesiniz. Size, denediğim ve çok memnun kaldığım zencefilli tariflerimi anlatacağım.

Sık sık grip olurdum ve bu durumdan bir an önce kurtulmak isterdim; arkadaşım bir tavsiye bulundu: ‘bir fincan zencefil çayı içersen gripten eser kalmaz, sağlığına kavuşursun.’ dedi. Ben de durur muyum hemen aktara gittim ve sadece bir liralık toz zencefil aldım. Her başım sıkıştığında beni kurtaracak zencefil çayıyla tanıştım.

Zencefil çayı nasıl yapılır?

Bir fincan sıcak suya, bir çay kaşığı toz zencefil ekleyip karıştırın. Çayı ılınması için birkaç dakika bekledikten sonra bir dilim limon ve bir çay kaşığı bal ekleyip şifa niyetine için. Evet, zencefilin tadı biraz acı ama gribe anında çözüm sağlıyor. Ayrıca, mide yanması problemi olanlara da tavsiye ederim, cidden çok iyi geliyor.

Peki, taze zencefil varsa?

Eğer evinizde taze zencefil varsa, onunla da süper bir gribe çözüm formülüm var. Küçük bir parça taze zencefili rendeleyip biraz bal ekleyin ve çay kaşığıyla yavaş yavaş yiyin. Üzerine bir bardak ılık su için.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.