Güncel Selülit Tedavisi

Sağlık

lpg_ile_selulit_tedavisi
Selülit başlı başına bir dert. Bazen de karamsarlığa kapılmaya bile sebebiyet verecek derece sıkıntılara yol açmakta. Sebepleri belli olan ve kurtulması da kolay bir hastalık diye tanımlamak mümkün. Şekil olarak bakıldığında kötü bir görüntü ortaya çıkaran kan dolaşımı düzensizliği hormonal dengesizlik genetik yada düzensiz beslenme alkol ve sigara gibi faktörlerin yol açtığı içten içe etkileyen bir durum. Düzenli spor alışkanlığı dengeli beslenme ile biraz başa çıkılabilse de tamamen kurtulabilmek için biraz yol almak mesafe kat etmek gerekiyor.

Günümüze bu illetle baş edebilmek adına modern tıbbın birçok aracı seferber edilmiş durumda. Ancak hiçbiri kesin çözüm olmuyor buna karşılık zahmetli de. Acı sonuçlar doğurabiliyor mezoterapi için yapılan iğneler sonucunda oluşan lekeler ve morluklar da çabası üstelik cildi deforme de etmekte.

Buna karşılık Doğadan gelen Doğal yolla gider mantığından hareketle sizlere selülit denilen illet le karşılaşmama ve tedavisi adına bilgiler paylaşmak isterim kısa başlıklar la bakacak olursak selülitten kurtulma ve yakalanmama faktörleri;

BESLENME
Özellikle fast food denilen yaşam tarzı haline gelen beslenme biçiminden uzak kalarak.Tek yönlü beslenerek selülit için ady olmayız.Hayvansal yağlar ve tuz şeker bu durumun en büyük düşmanlarıdır.Bu saydıklarımız yağ hücrelerini şişirerek dokularda su toplanmasına sebep olur.Vücudun atıklardan temizlenmesini de önler.Yağlar doyma hissine de engel olarak beyne doygunluk hissini daha geç ulaştırmakla daha fazla tüketime sebep olur.Sonuç olarak hücreler şekilsiz kütleler haline gelerek on kat daha büyümekle ve slülit için uygun ortamı hazırlamış olur.Bu da bizlere göstermiş oluyor ki besin listemizde taze yağsız ve besleyici özellikte gıdaların yer alması gerekmektedir.

BAKIM
Bugün hemen hemen yerde sıklıkta bu bakım ürünleri ile karşılaşmak mümkün. Fakat doğru ve yerinde kullanılmadıkları takdirde faydalı olmak şöyle dursun bu kremlerin zararları da ortaya çıkmaktadır. Bu kremler vasıtası ile deri altına kimyasallar verilmekte bu kimyasallar blokaj görevi görmekte. Gün gelip bu kremlerle tedavi kesildiğinde aynı durum daha fazlasıyla yeniden ortaya çıkmakta. Üstüne üstlük leke ve morluklar oluşturmakta bunlar için de ayrıca ürünler tavsiye edilmekte. Bilinmelidir ki bu durumdan kurulmanın en etkili yolu doğal kaynakları etkin biçimde kullanmaktan geçmektedir ve slülit in en büyük düşmanı da su dur.Su en iyi temizleyicidir.Bol içmek her zaman için faydalıdır dokularda biriken atık ve zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olur.

SELÜLİT MASAJI
Selülitte en etkili tedavi yöntemlerinden biri masajdır. Bu masajın şekli; ilk olarak selülit li bölgeyi okşayarak başlayın.Üst uyluklardan başlayarak ilk olarak tek sonra da çift elle kalçalara kadar aşağıdan yukarı olacak şekilde masaj yapın.Dizlerin içine kavrayacak şekilde cildinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınız kullanarak bu uygulamayı yapın.aşağıda sizlere takdim edeceğim reçeteyi bu şekilde uygulamanız takdirde bu illetle daha çabuk baş etmiş olursunuz.

DURUŞ
İyi bir duruş tüm vücut sağlığı önemlidir. Devamlı surette yüksek topuklu kullanmak. Yanlış yürüyüş ve oturma pozisyonu selülit e zemin hazırlayan nedenlerdir. Bu sayılanlar toplardamarlarda ve lenf damarlarında kanın yukarı doğru akışını engeller.Yanlış bir oturma pozisyonu iç organları sıkıştırmakta ve zehirli maddelerin dışarı atılmasını güçleştirmektedir.Dik bir pozisyon tutmak vücuda uzunmuş izlenimi verir daha zayıf görünmenize yol açar.Bu oturuş için de geçerlidir.Duruş hatalarından kurtulmak için düzenli sırt egzersizleri ve jogging yapmakta fayda vardır.

ENZİMLER
Doğal yolla aldığımız enzimler yağ yiyicilerdir.Bu da en basitin den elma da vardır.Yiyeceklerin bir engelle karşılaşmasını ve nakledilmesini sağlar.Yağ depolarında daha az birikme olur.Elmayı yerken iyi çiğneyiniz bu enzimlerin faaliyeti ağızda başlar.

Gelelim doğal yoldan bu illetle baş etmek ve kurtulmaya Selülit tedavisi için en karışımı sizlerle paylaşmaya. Selülit tedavisi için ; Biberiye yağı,biber yağı,nar çekirdeği yağı,üzüm çekirdek yağı,anason yağı,pirinç yağı,ardıç yağı bu güzel ve özel doğal karışım ı yukarıda belirtilen şekilde masaj la uygulanırsa selülitten eser kalmayacağı gibi cilde eskisinden daha parlak görünüm kazandırmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.