Güne limonlu su içerek başlayın

Sağlık

limonlu-su
Limonun hayatınızda çok önemli bir yeri var ancak onu hayatınızın içine katmak için gerekli olan nedenleri hâlâ bilmiyor musunuz?

İşte güne limonla başlamak için 9 sebep…

Sabah gözünüzü açar açmak gidip su ısıtıcının düğmesine basıyor ve kendinize koca bir bardak kahve hazırlıyorsanız, size önerimiz bu alışkanlığınızı biraz ileri zamana ertelemeniz olacaktır.

Sağlıklı bir bedenin ilk kuralı sağlıklı yaşam ve güne başlarken kahvaltı yapmak da bu işin önemli adımlarından biridir. Eğer kilo vermek ve verdiğiniz kiloları da korumak istiyorsanız, limonu mutlaka hayatınıza sokmalısınız.

Her sabah uyandığınızda büyük bir bardak suyun içine biraz limon sıkın ve için. Bunu neden yapmanız gerektiğine gelince…

1- Anti-inflamatuar ve demir emilimini artırır ve C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir.

2- Limonun sindirim sisteminizi geliştirdiğini ve gastrointestinal uyardığını biliyor muydunuz? Aç karnına limonun tamamının değil, suyla karıştırılarak içilmesinin nedeni budur.

3- Birçok hastalıkla başa çıkabilmek için Ph düzeyinin iyi olması gerekir ve limonun bu konuda önemli etkileri vardır. Limon suyu, doğal bir idrar söktürücü olduğu için bağırsakları ve tüm bedeni çalıştırarak detoksifikasyonu sağlar.

4- Lif kaynağı açısından önemlidir. Eğer cildiniz için bir mucize arıyorsanız, C vitamini etkisi ile limon oldukça önemli bir yardımcınızdır.

5- Limon karışımıyla hazırlanan cilt temizleyici maskeler önemli etki yaratır. Ayrıca her sabah limonlu su içmek gün boyunca size enerji verecek, cildinizin nem kazanmasını ve sizin çok içmenizi sağlayacaktır.

6- Limon nefesinizi taze tutar ve ağız hijyenine yardımcı olur. Eğer yemekten sonra diş fırçası veya ağız gargarası bulamazsanız, limonlu su içebilirsiniz. Ancak limonun asidik etkisini unutmayın.

7- Kilo vermek istiyorsanız, limonlu su içmek iştahınızın bastırılmasında yardımcı olur. Açlık isteğini bastırıcı olarak bilinen pektin lifiyle vücudun kilo vermesini kolaylaştırır. Yapılan araştırmalar, diyet yapan kişilerin limonlu su kullanarak daha hızlı kilo verdiğini göstermektedir.

8- Limonun vücudunuza genel olarak faydası vardır. Kanserden kalp hastalıklarına kadar pek hastalıkla mücadele etmenizde elinizi güçlendirir.

9- Ayrıca gün boyunca enerjik ve uyanık kalmanıza yardımcı olur. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Limon suyundan en iyi verimi almak için, uyandıktan sonra içtiğinizden emin olun. Bir limon alın, ikiye bölün ve bir yarısını bir büyük bardak ılık suyun içine sıkın ve için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.