Günlük bakımda karbonat mucizesi

Güzellik


Her evin mutfağında bulunan karbonat, günlük bakımda da mucizeler yaratıyor. Pahalı ürünlere para vermeden de bakımlı olabilirsiniz.

İşte size karbonatı kullanacağınız birkaç bakım önerisi

Şampuan

Kuru şampuanınızın bitti ise karbonattan yararlanabilirsiniz. Karbonatı saç diplerinize kuru şampuan gibi dökün ve saç derinize masaj yaparak karbonatı saçlarınıza dağıtın.

Deodorant

Eğer doğal bir deodorant kullanmak istiyorsanız karbonat size yardımcı olacaktır. Duştan sonra bir pamuk yardımı ile karbonatı koltuk altınıza sürerek teri çekmesini sağlayabilirsiniz.

Diş macunu

Karbonatı ve suyu karıştırarak dişlerinizi fırçalayın. Karbonat, kahve veya çay nedeniyle dişlerde oluşan lekelerin temizlenmesine yardımcı olarak dişlerin beyazlamasını sağlar.

Peeling

Cildinizi ve elinizi ıslatın, yüzünüze karbonat sürerek hafif hareketler ile masaj yapın ve ardından yüzünüzü yıkayın. Karbonat peeling görevi görerek cildinizin yenilenmesini sağlar.

Tırnak temizleyici

Sürekli olarak sürdüğünüz ojeler nedeniyle tırnaklarınızda sarılıklar oluşabilir. Tırnaklarınızdaki bu sarılıkları yok etmek ve beyazlamasını sağlamak için temizlenmiş tırnaklarınıza diş fırçası yardımıyla karbonat sürün. 3-5 dakika bekledikten sonra tırnaklarınızı yıkayın.

Güneş izlerine birebir

Yaz aylarında oluşan güneş izlerini ortadan kaldırmak için karbonat ve doğal limon suyunu karıştırarak izlerin üstüne sürün.

Ponza yerine karbonat

Pedikür suyunuza dökeceğiniz karbonat, ayaklarınızdaki nasır ve kaşıntı probleminizi yok etmenize yardımcı olur. Ayrıca direkt olarak ayağınıza süreceğiniz ve ardından yıkayacağınız karbonat ile ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.