Güzel bir cilt için 5 öneri

Güzellik

cilt_su_guzel_banyo_dus
Her kadının hayali güzel, sorunsuz, pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Özel tedavi ve bakım gerektiren belli başlı cilt problemlerini bir kenara koyarak konuşursak, güzel bir cilde kavuşmak aslında imkansız değil!

Kozmikbakım.com olarak soruyoruz, acaba güzel bir cilde sahip olmak için üzerinize düşen görevleri hakkıyla yerine getirebiliyor musunuz?

Su için, yediklerinize dikkat edin
Cildinizin sağlıklı ve güzel gözükmesini sağlamanın en kolay yollarından biri yiyeceklerinizi doğru seçmek ve cildi mümkün olduğunca nemli tutmaktır. Bu da günde en az 2 litre su içmek, antienflamatuar besinler tüketmek manasına geliyor. Antienflamatuar da ne demek derseniz “Antienflamatuar (İltihaplanma karşıtı) diyet nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kırmızı ve yeşil sebzeler, somon, avokado ve zeytinyağı gibi şeker içeriği düşük besinler cildinize iyi gelir. Şunu unutmayın, cildiniz yediklerinizi yansıtan bir ayna gibidir. Aşırı fast food tüketmeye başladığınızda bunun ilk belirtilerini yine cildinizden göreceğinize emin olun.

Cilt bakımını günlük bir rutine dönüştürün
Dolabınızın içinden size bakan onlarca cilt bakımı ürünü var, ama siz yine de cilt bakımınızı ihmal ediyorsunuz. Çünkü bu gereksiz kalabalık üzerinizde baskı yaratıyor veya gözünüzü korkutuyor olabilir. Bu kadar çok seçenek arasında boğulmaktansa günlük cilt bakım rutininizi hangi ürünlerle yapacağınıza karar verin ve kullanmadığınız diğer tüm gereksiz ürünlerden kurtulun.

İşe tarihi geçmiş ürünleri eleyerek başlayın. Temizleyiciler, tonikler, kremler arasından 1 aydan fazla süredir kullanmadıklarınız varsa bu onları günlük bakımınızda tercih etmediğinizin bir göstergesidir, hemen onlardan da kurtulun.

Bütün fazlalıklardan kurtulduysanız artık cilt bakımını günlük bir rutin haline getirmeye hazırsınız demektir.

Cildiniz için en doğru nemlendiriciyi bulun
Doğru nemlendiriciyi bulmak için bir uzmana danışma şansınız yoksa deneme yanılma yöntemiyle en iyiyi mutlaka bulacaksınızdır. Yağlı cilde sahip olanlar bir nemlendiriciye ihtiyacı olmadıklarını sakın düşünmesinler, her cildin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır ve her cilt tipi için doğru bir nemlendirici mutlaka bulunur.

“Nemlendirici nasıl seçilir” yazımızda kafanızdaki soru işaretlerine cevaplar bulabilmeniz mümkün…

Makyajınızla uyumayın
Söylemekten bıkmadık, bıkmayacağız. Cildinizi temizlemeden uyumanın telafisi yoktur. Bugün hoyrat davrandığınız cildiniz, yarın bunun hesabını sizden en istenmeyen şekilde sorabilir. İyi ve düzenli bir cilt temizliği siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunu engelleyecektir. Bütün bu söylediklerimize rağmen yine de cildinizi yıkamaya üşeniyorsanız, hiç olmazsa başucunuza bir makyaj temizleyici mendil paketi koyun ve yatmadan cildinizdeki makyajdan kurtulun!

Güneşten korunun
Artık o güneşin altında saatlerce uzanıp esmerleştiğimiz günler çoktan geride kaldı. Tabii ki size vampirler gibi güneşten kaçıp bembeyaz olmanızı söylemiyoruz. Cildinizin, güneşten alacağı D vitaminine de ihtiyacı var, ama güneş koruma kremleri olmadan asla!

Güneş koruma faktörlü kremlerin amacı esmerleşmenizi engellemek değil, sizi güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Cildinizin erken yaşta lekelere boğulmasını ya da kırışıklıklarınızın artmasını istemiyorsanız sadece tatillerde değil yazın dışarı çıkarken bile güneş koruyucu kremlerinizi sürmeyi ihmal etmeyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.