Güzel Cilt İçin Maskeler

Güzellik

bakımlı-kadın
Mutfağınızdaki yiyeceklerle cildinize bakım yaparak kızarıklık, sivilce, kırışıklık, sarkıklık gibi birçok cilt sorununa soruna çözüm bulabilirsiniz. Yüksek Topuklar, güzel cilt için mucize yaratan maske tariflerini sizin için bir araya getirdi!

Domatesli Cilt Maskesi
Orta büyüklükteki bir domatesi püre hâline getirip yüzünüze sürün. 15-20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Cildin aşırı yağlanmasını dengeleyecektir.

Domates; demir, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri ile A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin bir besindir. Cildin yaşlanmasını geciktirir ve cilde tazelik verir. Cilt gözeneklerini sıkılaştırmaya yardımcı olur. Özellikle yağlı ciltler için çok faydalıdır. Yağlı cilde sahip olanlar, ciltlerini domates maskesi ile arındırabilirler.

Muzlu Cilt Maskesi
Kırışıklıklardan kurtulmak için, bir adet muzu ezerek püre hâline getirin, yüz ve dekolte bölgenize uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Muz, besin değerleri oldukça yüksek olan bir meyvedir. B6 vitamini, potasyum ve folik asit (B9 vitamini) bakımında çok zengin bir besin olan muzda B1, B2, C, D, E ve P vitaminleri ile magnezyum, bakır, demir ve fosfor mineralleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda cildi besler ve yenilenmesini sağlar. Kırışıklıklar üzerinde etkilidir. Püre hâlinde saçlara sürülürse, saçları onarır ve besler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.