Güzelleşmek uğruna yapılan çılgınlıklar

Güzellik

Pratik-Guzellik-Bilgileri
Güzelleşmenin kolay olduğunu düşünüyorsanız bu güzellik uygulamalarını okuyunca ve kadınların güzelleşmek için yaptıklarını görünce şok olacaksınız.

İşte kadınların güzelleşmek uğruna yaptırdıkları cilt bakım uygulamaları…

Boğa spermi saç bakımı
Kaliforniya’da bir şirket boğa sperminin saçlara iyi geldiğini iddia ediyor. 7 dolarlık uygulamada suda kaynatılmış boğa testisi suyu kullanılıyor. Saça sürülen bu suyun saçlara parlaklık verdiği söyleniyor.

Balık pedikürü
Balık pedikürü nispeten daha yaygın bir kullanım. Doktor balıklar olarak bilinen minik balıkların bulunduğu ufak tanklara ayaklarınızı sokuyorsunuz ve ölü deriyi yiyen bu balıklar sayesinde iyileşiyorsunuz.

Kuş dışkısı maskesi
Yüzünüze sık sık çamur maskesi yapıyor musunuz? Peki, kuş dışkısı süreceksiniz desek ne yaparsınız? 1600’lü yıllara dayanan bu uygulama 180 dolara satın alınabiliyor. Eskiden geyşalar güzelleştirdiği gerekçesiyle bülbül dışkısı toplar ve bunu yüzlerine sürerdi. Günümüzde de bu gelenek devam ediyor. Detoks etkisine sahip olduğu iddia edilen kuş dışkısının toz hali maskelere karıştırılıyor.

Hacamat
Jennifer Aniston gibi dünyaca ünlü isimlerin de tercih ettiği bir çeşit bardak çekme yöntemi olan hacamatın kas ağrısına ve doku hasarına da iyi geldiği iddia ediliyor. Bu uygulamanın cildi daha parlak gösterdiği iddia edilmektedir. Bazı yerlerde bardağın konulacağı yere ufak kesikler çizilir ve bardak kaldırıldığında akan kanın detoks etkisi yarattığı ileri sürülmektedir.

Salyangoz terapisi
250 dolar karşılığında cildi yenilediği iddia edilen salyangoz terapisini satın alabilirsiniz. Antioksidan içerdiği ileri sürülen salyangoz sümüğünün botoks kadar etkili olduğu iddia ediliyor.

Kan terapisi
İlginç bir güzellik terapisi olur da Kim Kardashian denemez mi! Uygulamada önce kendi kanınız alınıyor, ardından plazma açısından zengin kısım yüzünüze enjekte ediliyor.

İdrar terapisi

Bu uygulama tamamen ücretsiz. Çünkü kendi idrarınızı yüzünüze sürüyorsunuz. Yanlış duymadınız. %95’i su ve kalanı enzim, mineral ve diğer hormonlarla dolu olan idrarınızı kendi yüzünüze sürerek akne, egzama ve sedef hastalığından kurtulabileceğiniz iddia ediliyor. Sabahki ilk idrarın kullanılmasının daha etkili olacağı da ekleniyor.

Plasenta maskesi
Plasenta, pek çok mineral ve besleyici öğe içerir. Plasenta içeriğiyle hazırlanan maskenin cilde iyi geldiği öne sürülmektedir. Faydalı olduğu gerekçesiyle plasentayı yiyen veya plasentalı haplar içenler de bulunuyor.

Kedi kumu maskesi
İster inanın ister inanmayın! Kedi kumuyla kil maskelerinin temel maddesi aynıdır: Betonit kili. Bu madde toksinleri yok edip cildi canlandırmada oldukça etkilidir.

Tokat terapisi
Evet yanlış okumadınız. 350 dolarlık bu terapide yüzünüze tokat atılıyor ve bunun cildi sıkılaştırıp canlandırdığı söyleniyor. Bir nevi parayla rezil olmak da diyebileceğiniz bu uygulamanın botoksla benzer etkileri olduğu öne sürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.