Hamile Çatlakları İçin Öneriler

Güzellik

hamilelik
Hamilelik dönemi hanımların maksimum derece dikkat etmesini gerektiren yediklerinden giydiklerine kadar her şeyin dikkat süzgecinden geçtiği bir dönemdir. Bu makalemizde hamile bayanların bu dönem içerisindeki cilt bakımının ve özellikle cilt çatlaklarına karşı neler yapabileceğinden bahsedeceğiz.

Hamilelik çok özel ve zorlu bir dönemdir. Anne adayları dünyaya sağlıklı bir bebek getirebilmek için her şeye dikkat etmek zorunda kalırlar. Tabi bu dönemde anne adaylarını bekleyen sürpriz durum vücutlarında yaşadıkları inanılmaz değişikliklerdir. Cilt çatlakları, kilo almalar, sivilcelenmeler bunlardan bir kaçıdır. Bu sebeple hamileyken cilt bakımı daha önemli hale gelmektedir.

Hamilelikte olmazsa olmaz durum şüphesiz cilt çatlaklarıdır. Alınan hızlı kilolar ile birlikte bu hıza ayak uyduramayan cilt esneyemez ve deforme olmaya başlar. Bu çatlaklar işte bu deforme olmanın sonucudur. En çok göğüs, karın ve arka baldır bölgeleridir.

Hamilelik Çatlaklarına Karşı Alınacak Önlemler
Hamilelik çatlakları her ne kadar derinin esnekliği ile ilgili olduğunu söylesek te aslında neden olduğunu ve bazı kişilerden neden çatlak olmadığın tam olarak bilememektedir. Bu sebeple kimi kişilerde hamile çatlaklarında, çatlak kremleri işe yaramamaktadır.

Bu hamile çatlaklarına karşı alınacak ilk önlem tabi ki çatlak kremleri olmaktadır. Çatlaklar başlar başlamaz bu kremleri düzgün olarak aksatmadan kullanılması gerekmektedir. Doğuma kadar devam edebilirsiniz.

Çatlakların nedenlerinden birisi olan hızlı kilo alma ve verme olayı hamile çatlakları için de geçerlidir. Bu sebeple hızlı kilo almamaya özen gösterin hamur işi ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.

Hamile çatlakları hızla büyüyen göğüslerde de görülmektedir. Bu sebeple bu çatlak kremlerini göğüslerde de kullanabilirsiniz. Göğüslerinizi sıkmamak için sert ve sıkı olmayan sutyenler tercih etmelisiniz. Eğer göğüsleriniz çok büyükse geceleri yatarken sutyeninizi çıkarıp yatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.