Hangi tırnak şeklini tercih ediyorsunuz

Güzellik

tirnak-problemleri
Tırnaklar uzuyor, şekilleri değişiyor. Uzun tırnaklar mutlaka Pamuk Prenses’in üvey annesininki gibi görünmek zorunda değil. Orta uzunluktaki tırnaklar hem zarif, hem de pratik.

İşte tırnak şekilleri…
Tırnaklar uzuyor, şekilleri değişiyor. Uzun tırnaklar mutlaka Pamuk Prenses’in üvey annesininki gibi görünmek zorunda değil. Orta uzunluktaki tırnaklar hem zarif, hem de pratik.

Yuvarlak tırnak
En klasik tırnak tipi. Doktorların da tavsiye ettiği bu tırnak şekli, doğamıza en uygun olanı. Pratik, korumacı ve romantik kişilerin tercihi.

Kare tırnak
Yine birçok insanın tercihi olan bir tırnak şekli. Hem kısa, hem uzun tırnakta güzel duran bu şeklin tek dezavantajı köşelerden kırılmalara yatkın olması. Bu şekli tercih edenlerin güçlü, liderlik vasfı olan gösterişli insanlar olduğu düşünülüyor. İnce, zarif parmaklara çok yakışıyor.

Kare – oval tırnak
En zarif tırnak şekillerinden biri. Küt ve uzun tırnakların köşelerinin törpülenmesi ile elde ediliyor. Hırslı, iddialı ve feminen bir kişiliğe sahip olanların tercihi.

Badem tırnak
Son dönemin en gözde tırnak modeli. Oval tırnakların uç kısımlarının biraz sivrileştirilmesi ile elde ediliyor. Kısa ve tombul parmakları dahi ince uzun gösterme özelliği var. Yenilikçi ve farklı kişiler bu modeli tercih ediyor.

Keskin tırnak

Bu köşeli, keskin tırnak şekli genç, benzersiz ve yaratıcı kişiler tarafından kullanılıyor. Badem tırnağın köşeleri keskinleştirilerek elde ediliyor. Kırılma riski yüksek şekillerden biri.

Oval tırnak
Yuvarlak tırnağın uzun versiyonu. Kare-oval şeklin yuvarlatılarak türpülenmesi ile elde ediliyor.

Balerin tırnak
Adını balerin ayakkabılarından alan bu şekil, son trend tırnak şekli. Stiletto tırnağın ucunun kütleştirilmesi ile elde ediliyor.

Flared tırnak
Türkçe’de İspanyol paça anlamına gelen bu tırnak şekli, ördek gagasına benzediği için ördek tırnak olarak da adlandırılıyor. Amerika’nın popüler tv şovu Jersey Shore’da ortaya çıkan bu geniş tırnak şeklini elde etmek için özel takma tırnaklardan kullanmak gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.