Hassas Cilt Tipi

Güzellik

ciltguzelligi
Hassasiyet her türlü cilt tipinde görülebilen bir durumdur. Hassasiyet olarak adlandırdığımız bu durum aslında; ruhsal durumlarda, hastalıklarda ve iklim şartlarında ortaya çıkan veya ırsi olabilen bir durumdur.

“Kuproz” olarak isimlendirilen kılcak damarların deri yüzeyinden görülmekte olduğu kızarık ciltler hassas olmaktadır. İnsanlarda “cilt yaşı” da son derece önem arz etmektedir. Bazı durumlarda kişi genç olduğu halde, cildi yaşlı gözükebilmektedir. Bazen de kişi yaşlı olduğu halde cildi genç bir görünüme sahip olabilmektdir. Yaşı genç olduğu halde cildi kırışanlara, sahip oldukları yaşın üzerinde aylık kür çalışmaları yapması gerekmektedir. Cilt biraz yapılandırıldıktan sonra da yeni duruma göre ürün verilmeli. Yaşına göre cildi genç olanlara ise yaşlarının biraz altındaki ciltlere verilen ürünler uygulamalıdır.

Hassas cilt oldukça ince dokuludur. Soğuk ve sıcağa karşı dayanıksızdır. Genel itibari ile alerjik reaksiyonlara eğilimlidir. Kullanılmakta olan bazı kozmetik ürünler ince deriyi kızartır ve kılcak damarlar rahatlıkla görülebilmektedir. Bu cilt tipine sahip insanlar Güneş altında uzun süre kalacaklarsa mutlaka güneş ışınlarından koruyucu kremler kullanarak dışarı çıkmalılıar. Hassas ciltlerin gece yatarken hafif nemlendiriciler kullanarak yatmasında fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.