Havuç Kürü Hızlı Sac Uzatma Yöntemi

Bitkisel Kürler

Havuç Kürü Hızlı Sac Uzatma Yöntemi

Gerekli Malzemeler:

*2 adet orta boy havuç (soyulmadan kullanılmalı)

*1 adet yumurta (sadece sarısı ya da tamamı kullanılabilir. Deneyip  memnuniyetinize göre değişiklik yapabilirsiniz)

*3 su bardağı su

*1 tatlı kaşığı badem yağı ya da zeytinyağı

(çok kısa saçlarda malzeme fazla gelecektir, yarısı kullanılarak hazırlanabilir)

Hazırlama Aşaması :

Havuçlar rendelenir ve kaynamakta olan 3 su bardağı suya ilave edilir. 20 dakika kaynatılır ve ağzı kapalı bir şekilde soğumaya bırakılır. ( soğuma süresince havuç demlenmeye devam edecektir)

Oldukça ılık bir hale geldiğinde(yumurta pişmeyecek kadar) havuç taneleri süzülerek atılır. Hazırlanmış olan bu havuç çayının içerisine çırpılmış yumurta ve yağ ilave edilir ve böylece havuç maskesi hazır olur.

Uygulama:

Uygun bir uygulama şişesine koyduktan sonra sık sık çalkalayarak önce saç diplerine uygulanır ve 5 dakika kadar masaj yapılır. Ardından kalan malzeme tüm saça uygulanır ve streç film vb. gibi bir malzemeyle sarılır. (kan akışını engelleyecek kadar sıkı bir şekilde sarılmamalıdır)

Diğer Detaylar:

*Bekleme süresi 1-3 saat aralığında olabilir. İlk uygulamanızı test olarak düşünebilir ve rahatsızlık hissetmediğiniz taktirde bu süreyi yavaş yavaş uzatabilirsiniz.

*Haftada 1-2 uygulama yapılabilir. (acil durumlarda, büyüyen ay fazında gün aşırı uygulanabilir)

*Kür genel olarak büyüyen ay fazında iki kat etkili olacaktır. Bu nedenle ara vermek istediğinizde küçülen ay fazını tercih etmelisiniz. Ortalama olarak 2 ay uygulamadan sonra ara verebilirsiniz. Ancak bu ortalama ve tahmini bir süredir. Yani bilimsel bir dayanağı yoktur. Siz dilerseniz 6 hafta ya da 9-10 hafta uyguladıktan sonra da ara verebilirsiniz. Ara verilmesinin nedeni küre bağışıklık kazanıp etkisinin kaybolmasını önlemektir. Bu nedenle mutlaka arada bir iki haftalık aralar verilmelidir.

*Havuç

protein (*keratin); yağ; fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum, folik asit; A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerini içerir. Yani saç için oldukça besleyici ve dolayısıyla kıymetlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.