Her gün birbirimizi aldatıyoruz!

Yaşam

cinsel-isteksizlik
Saat sabahın 6:30’u ve alarmınız çalıyor. Gözlerinizi aralıyorsunuz ve beyniniz yarışır gibi çalışmaya başlıyor. Toplantılar, konferans aramalar, yetiştirilmesi gereken projeler…

Neden yapacak bu kadar çok şey varken zaman bu kadar az?

Duşa girmek için banyoya ilerlerken, telefonunuzdaki yapılacaklar listesini gözden geçiriyorsunuz. Sonra henüz uyanmadığını bildiğiniz halde, ona bir mesaj atıyorsunuz: “Günaydın bebeğim, umarım günün harika geçer.”

Bu mesaj 2 hatırlatma olarak hizmet verir: Onun aklınızdaki ilk şey olduğunu bilmesini istiyorsunuz ve daha da önemlisi, günleriniz ne kadar stresli ya da meşgul olursa olsun, önceliğinizin o olduğunu fark etmeli.

*Kulağa mükemmel geliyor ama gerçek bu değil* Bunun yerine, ilk işiniz Instagram ya da Facebook’a girmek, herkesin hayatına kısaca göz gezdirmek oluyor ve sonra, belki sonra sevgilinize mesaj atmak aklınıza geliyor.

Bugünlerde ilişkiler yönünü kaybediyor. İnsanlar ‘çıkıyor’ ama bu tam olarak ne demek Allah aşkına? Ayda iki kez birlikte takılmak mı? Tüm gün mesajlaşmak mı? Orada burada öpüşmek mi?

Eksik olan bir şeyler var. İlişkilerde bocalamaya neden olanlar neler?

İlişkiler, iletişim ile gelişirler. En samimi duygularımız sevdiğimiz kişi için ayrılmıştır, yani onlara göstermediğiniz sürece anlam kazanmazlar.

Kabul edilemeyecek pek çok şeyi kabul ettik: Akşam yemeği sofrasına akıllı telefonlarımızla oturup, mesaj aracılığı ile kavga etmek, hayatımızın her anını sosyal medyada paylaşmak gibi…

En baskın çıkan ne biliyor musunuz? Toplum her gün aldatıldığımız ilişkileri kabul etti.

Geleneksel şekilde aldatmayı düşündüğünüzde, ilişki dışında birisi ile seks yapmak akla ilk gelen. Yani sevdiğinizi, önem verdiğinizi söylediğiniz ve hatta hayatınızı paylaştığınız bir insan varken başka biri ile yakınlaşmak… Bir kez ortaya çıktığında, tüm güveninizi kaybedersiniz.

Ama konsept hakkında bir dakika düşünün.

Webster sözlüğü, aldatmayı, hile kullanarak değerli bir şeyden yoksun bırakma olarak tanımlıyor. Elbette seks en acı verici durum olabilir ama hiç ilişkinizde başka şekillerde aldatıyor olabileceğinizi düşündünüz mü? İletişim, dikkat, tutku, samimiyet ve hatta sevgi eksikliği bile deneyimliyoruz. Neden tüm bunlar artık kabul edilebilir? Neden tüm iletişim kısa yolları bu kadar yaygın?

Bu tür bir aldatma, cinsel ilişkiden çok daha fazla hasara sebep olabilir.

Kalbinizi birine verdiniz ve onu tüm varlığınızla seviyorsunuz ama ilgisi için yalvarmak zorundasınız. Birbirinize zaman ayırdığınız zamanlarda bile arkanıza yaslanıp, onun telefonu ile oynamasını izliyorsunuz.

Çaba harcayın. Eski usul aşkın yeniden gündeme gelmesi şart! Cep telefonuna bakarak birilerine çarpma tehlikesi ile yürümek değil el ele yürümek lazım, onu dışarı özel bir yere götürmek lazım, sırf gülümsemesini sağlamak için çiçek yollamak lazım, bulabileceği yerlere sevginizi anlatan ufak notlar bırakmak lazım…

Aşk söz konusu olduğunda, çocuklaşmak lazım. Savunmasız ve özgür olmak lazım. Başkalarının hayatı ile meşgulken bunu yapamazsınız. Birbirinize odaklanın. Sevdiğinizi söylediğiniz insana zaman ayırın. Sizin için ne kadar değerli olduğunu gösterin. Gerçek olan o, hayatınızdaki özne o. O sizin tercihiniz, kıymetini bilin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.