Her gün cinsel birliktelik yaşamak için 5 neden

Yaşam

kadin-cinsellik
Mutlu ve sağlıklı bir ilişkinin altın anahtarı olan cinselliğin, sağlığa faydaları da saymakla bitmiyor.
İşte daha çok cinsel birliktelik yaşamanız için 5 neden…

Stresi azaltır
Yoğun ve yorucu bir günün ardından rahatlamak istiyorsanız, cinsel birliktelik yaşamalısınız! Birliktelik esnasında vücudunuz endorfin, okstiosin ile dopamin salgılar ve mutluluk seviyenizi artırarak stresinizin azalmasına yardımcı olur.

Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur
Hastalıklara karşı savaş açmak için daha çok cinsel birliktelik yaşayın. Neden mi? Çünkü yapılan bir araştırmada haftada en az iki kez birliktelik yaşıyan kişilerin yapmayanlara oranla vücutlarında iki kat daha fazla antikor (kana dışarıdan giren yabancı cisimlere karşı koyan bağışıklık maddesi) salgılandığı ortaya çıkarıldı.

Daha iyi bir uyku çekmenizi sağlar
Daha çok birliktelik yaşayarak uykusuzluk problemine savaş açabilirsiniz. Cinsellik, aynı egzersiz gibi kalp atışlarının hızlanmasına ve buna bağlı olarak rahatlamaya yardımcı olur. Ayrıca kadınlarda ilişki sonrasında salgılanan prolaktin maddesi, gevşemeye ve deliksiz bir uyku çekmeye yardım ediyor.

Ağrıların azalmasına yardımcı olur
Cinselliğin, vücut ağrılarını dindiren doğal bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Uzmanların yaptıkları bir araştırmada daha sık birliktelik yaşayanların yapmayanlara oranla daha az ağrı çektikleri ortaya çıkarıldı. Cinsellik, bir türlü geçmeyen migren ağrılarınız için doğal bir çözüm olabilir.

Vücut için mükemmel bir egzersiz
Egzersiz yapmaktan hoşlanmıyor, spor salonunun kapısından içeri adım bile atmak istemiyorsanız, cinselliği egzersizin yerine koyabilirsiniz! Cinsellik, en az tempolu bir egzersiz programı kadar kalori yakmayı sağlıyor. 30 dakikalık bir birliktelik neredeyse 100 kalori yaktırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.