Her Gün Saç Yıkamak

Güzellik

cekici-gorunmek
Her gün saç yıkamak temizlik adına beki de yapılan en büyük hataların başında geliyor. Saç derimizin kendine has koruyucu florası bulunuyor. Saç bakımının bakımının özenle yapılması gerektiğini söyleyen uzmanlar her gün ve sıklıkla saç yıkanmanın neden zararlı olabileceğini açıkladılar.

Saç Yıkamak

Bazı kişilerin “çok yağlı” diyerek saçlarını sık aralıklarla yıkadığını belirten uzmanlar “Bu davranış doğru değil, sık yıkamakla yağlı saçlardan kurtulunmaz. Sık yıkamak saçlı derinin koruyucu florasını bozar” diyorlar.

Saçları sık yıkamanın derideki koruyucu bakterileri yok ederek kepeklenme ve saç dökülmesine yol açabilir.
“Koruyucu tabaka yok olduğu gibi deride istenmeyen bakteri ve mantarların üremesine de neden olabilir. En sağlıklı olanı saçların haftada 3 gün PH değeri 5,5 olan şampuanla yıkanmasıdır. Ayrıca yıkama sırasında çok sıcak su yerine ılık su kullanılmalı.”

Her Gün Saç Yıkamak
Saçlarda jöle ve boya gibi fiziksel ve kimyasal uygulamaların uzun süre kalmamasını önerdiklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Bu ürünler de saçın ve saç derisinin doğal yapısını bozuyor, saçları güçsüzleştiriyor. Saçın maruz kaldığı kimyasal etkinin uzamaması için jöle kullanan kişiler gün sonunda saçlarını muhakkak yıkamalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.